Imieniny Eleonory

👨 Eleonora ♂️

Do najbliższych imienin Eleonory zostały 314 dni, czyli 10 miesięcy i 8 dni.

Eleonora obchodzi swoje imieniny najczęściej 21 lutego (piątek)

Pochodzenie imienia

Według pewnej teorii, imię to jest pochodzenia semicko-arabskiego, wywodzące się od słów el/eli czyli „Bóg” oraz or, czyli „światło”. Imię dosłownie oznacza: „Bóg jest moim światłem”.

Charakterystyka osób noszących imię Eleonora

Eleonora to kobieta, która odznacza się wielką wewnętrzną siłą. Należy do osób o mocnej psychice i zazwyczaj nie poddaje się wpływom otoczenia. Jest odporna na wszelkie manipulacje i zawsze odważnie dąży do osiągnięcia celu. Eleonora jest urodzoną przywódczynią, która potrafi zrealizować każde zadanie. Wyróżnia się zdolnościami przywódczymi i chętnie kieruje innymi. Jednak nie narzuca nikomu swojej woli i kieruje się w życiu wyrozumiałością oraz cierpliwością. Często broni swojej wolności i na pewno nikomu nie pozwoli na zdominowanie jej serca. Choć lubi spędzać czas w towarzystwie znajomych, to jednak czasami wybiera samotne chwile. I w takich sytuacjach skupia się na rozwijaniu oraz pogłębianiu swoich zainteresowań.

Eleonora jest osobą, której powierza się najskrytsze marzenia. Często inni przychodzą do niej ze swoimi problemami, a ona dla każdego znajduje trochę czasu. Niestety, ale może zaniedbywać własne potrzeby, które umieszcza na drugim miejscu. Często rezygnuje ze swojego dobra na rzecz szczęścia innych i bywa, że jest zmęczona kłopotami najbliższych. Lecz nie ma odwagi postawić na swoim i woli poświęcać czas na dalsze niesienie pomocy.

W pracy zawodowej ujawnia się jej twardy charakter. Często dąży do osiągnięcia celu i bywa, że nic jest w stanie złamać jej charakteru. Choć jej życie bywa dość pogmatwane i skomplikowane, to jednak nie poddaje się i walczy z każdą przeciwnością losu. I zawsze odnosi wielkie sukcesy, które wzbudzają podziw otoczenia. Często to ona wspiera innych i nie zważa na swoje problemy. Bywa ostoją bezpieczeństwa i ostatnią deską ratunku w wielu sytuacjach. Eleonora jest ambitna i nieraz przypomina niezależną wojowniczkę, która walczy o szczęście innych. I cóż, należy przyznać, że w tej walce przypomina lwicę.

Eleonora kieruje się w życiu zdrowym rozsądkiem i zazwyczaj nie poddaje się chwili. Choć jej charakter przypomina niewzruszony głaz, to jednak w jej sercu toczy się prawdziwa burza emocji. Również w miłości przeżywa wielkie rozterki, które nie zawsze kierują jej życie na dobre tory. Często marzy o mężczyźnie, przy którym odnajdzie spokój duszy. Nie jest zwolenniczką miłosnych gierek i woli czekać na prawdziwą miłość. Choć jest bardzo ambitna, to jednak w głębi duszy marzy o własnym gniazdku rodzinnym. I gdy pozna odpowiedniego mężczyznę, to decyduje się na założenie rodziny. Lubi wykonywać obowiązki gospodyni domowej i bywa, że jej dom emanuje wyjątkowym ciepłem. I dzięki jej miłości oraz mądrości, każdy członek rodziny czuje się szczęśliwy.

Patron imienia

Patronem imienia jest Eleonora, ksieni z Tadcaster. Według źródeł, patronka była pierwszą mniszką z Nortumbrii, zaś habit otrzymała z rąk św. Aidana. Zmarła w klasztorze w Tadcaster około 657 roku. Kult jej związany jest z osadą Healangh, gdzie podobno odnaleziono kamień grobowy z imieniem Eleonora. Święta wspominana jest w dniu 19 grudnia.

Ciekawostki

Imię to nigdy nie zdobyło większej popularności. Wśród postaci historycznych o tym imieniu należy wymienić żonę króla Michała Korybuta Wiśniowieckiego, Eleonore Marie, córkę cesarza Ferdynanda.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.