Imieniny Elizy

👩 Eliza ♀️

Do najbliższych imienin Elizy zostało 115 dni, czyli 3 miesiące i 23 dni.

Eliza obchodzi swoje imieniny najczęściej 14 czerwca (piątek)

Pochodzenie imienia

Eliza to skrócona forma angielskiego imienia Elisabeth, inaczej polskiej Elżbiety.

Charakterystyka osób noszących imię Eliza

Eliza to kobieta, która wyróżnia się wyjątkową inteligencją oraz zaradnością życiową. Bywa, że potrafi stworzyć coś z niczego i zawsze znajduje wyjście z najgorszych tarapatów. Jest bardzo sprytna i chętnie podejmuje rywalizację w każdej dziedzinie życia. Eliza ma głowę pełną kreatywnych pomysłów, które sprawiają, że otoczenie nigdy przy niej nie zaznaje nudy.

Ona sama sprawia wrażenie wiecznie zajętej i nie może narzekać na nadmiar wolnego czasu. Jednak należy przyznać, że choć jest duszą towarzystwa, to nie traktuje wszystkich z podobną otwartością. Do nieznajomych zachowuje dystans, bowiem uważa, że nie każdy jest wart jej zaufania. Dlatego dość wybiórczo traktuje znajomych i tylko nieliczni zasługują na jej przyjaźń. Często skrywa w sercu wiele tajemnic i bywa, że tak naprawdę to nikt nie zna jej prawdziwej natury. Nie lubi opowiadać o swoich marzeniach i dalszych planach, więc nieraz swoimi decyzjami zadziwia otoczenie.

Eliza nastawiona jest na osiągniecie sukcesu. Jednak nigdy nie dąży do celu otwarcie, bowiem w ukryciu woli przeżywać każdy sukces lub porażkę. Nie lubi działać pod presją i często wybiera samotną drogę. Nie zmierza za tłumem, lecz często chadza własnymi ścieżkami. W życiu kieruje się wartościami moralnymi, bowiem uważa, że istnieją ważniejsze skarby niż sława i bogactwo. Dużą wagę przykłada do budowania przyjaźni na całe życie, więc jej przyjaciele nie mogą narzekać na brak zainteresowania z jej strony.

W pracy zawodowej, Eliza uwielbia zajmować stanowiska związane z władzą lub gwarantujące samodzielne działanie. Nie cierpi podlegać innym i najchętniej to ona zajmuje rolę lidera. Potrafi wykorzystać swój potencjał i zawsze odważnie stawia czoła wszelkim problemom. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych i każe zadanie, nawet te najtrudniejsze, wykonuje wręcz perfekcyjnie.

Choć nie zawsze wzbudza swoją osobą sympatię, to należy przyznać, że jest wyjątkowo honorowa i pomocna. Chętnie udziela wsparcia innym, lecz nie zawsze angażuje się w grupowe działania. Woli znajdować się na uboczu niż w centrum zainteresowania, zatem można śmiało stwierdzić, że jest indywidualistką.

Również w miłości, Eliza kieruje się rozsądkiem. Lubi przebywać w męskim towarzystwie, lecz nie postrzega panów, jako potencjalnych partnerów. Nie jest zwolenniczką przelotnych romansów, lecz woli zainwestować w przyjaźń niż w krótkie uczucie. Choć sprawia wrażenie zbyt męskiej, to jednak przyciąga zainteresowanie ze strony mężczyzn i czasami oni potrafią stracić dla niej głowę. Ale ona nie przejmuje się wyznaniami i komplementami i często decyduje się na związek dopiero w późniejszym wieku. Młodość traktuje, jako czas na zdobywanie doświadczenia życiowego, więc po osiągnięciu stabilizacji finansowej, postanawia założyć własną rodzinę.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XVIII wieku jako imię literackie, ale największą popularność zdobyło w latach 70. XX wieku.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.