Imieniny Elwiry

👩 Elwira ♀️

Do najbliższych imienin Elwiry zostało 267 dni, czyli 8 miesięcy i 22 dni.

Elwira obchodzi swoje imieniny najczęściej 10 lutego (poniedziałek)

Pochodzenie imienia

Imię Elwira ma niejasną etymologię. Uważa się, że imię to ma pochodzenie gockie i oznacza: „prawdziwie szlachetna, albo opiekunka wszystkich”.

Charakterystyka osób noszących imię Elwira

Jaka jest Elwira? To kobieta, którą dużą wagę przykłada do świata wewnętrznego. Nie przejmuje się doczesnymi problemami, lecz żyje między niebem a ziemią. Często Elwira sprawia wrażenie samotnika, bowiem niezbyt chętnie spędza czas w towarzystwie znajomych. Jest typową domatorką, która dom traktuje, jako ostoję bezpieczeństwa. I dlatego w jej przypadku dalekie podróże nie należą do ulubionego sposobu spędzania czasu. Preferuje spokojne rozrywki, które stanowią odzwierciedlenie jej natury. Dlatego tak często otacza się książkami oraz dziełami sztuki, bowiem uwielbia gromadzić piękne przedmioty.

Elwira posiada artystyczną duszę i zazwyczaj jest wyjątkowo uzdolniona. Kocha sztukę i często przebywa w miejscach, w których może dać upust swojej twórczości. Choć nie jest towarzyska, to jednak jej twórczość posiada grono miłośników. Ona sama nie lubi znajdować się w centrum zainteresowania i dlatego ucieka przed wszelkimi wystąpieniami publicznymi. Z natury jest bardzo nieśmiała i delikatna, zwłaszcza wśród nieznajomych. Często jej eteryczna postać przypomina istotę nie z tego świata i bywa przyrównywana do wróżki lub anioła.

Elwira nie jest zwolenniczką szalonych przygód. Woli wieść spokojne i dość rutynowe życie, niż rzucać się w nieznane. To kobieta, która ceni sobie spokój oraz harmonię, więc nie można od niej oczekiwać wielkiej spontaniczności. W życiu kieruje się emocjami, lecz nie zapomina o rozsądku. Potrafi znaleźć złoty środek i nie zdarza się, aby popełniania znaczące błędy. Ale nawet w przypadku porażki potrafi uczyć się na swoich błędach i nigdy nie popełnia podobnych pomyłek.

W pracy zawodowej, Elwira wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Zazwyczaj nie marzy o wielkich zaszczytach i raczej nie bierze udziały w przysłowiowym wyścigu szczurów. Chętnie zajmuje stanowiska związane z kreatywnym oraz twórczym działaniem, więc ucieka od rutynowych czynności. Nie należy do konfliktowych osób, lecz często jest stroną godzącą. Chętnie pomaga współpracownikom i bywa, że wyręcza innych z ich obowiązków. Nie jest nastawiona na osiągnięcie ogromnych awansów, lecz stawia na pierwszym miejscu dobre relacje z innymi. I choć nie ma duszy przywódcy, to jednak dzięki swojej dobroci serca i szlachetności duszy wpływa na otoczenie. Jednak nie narzuca nikomu swojego zdania i szanuje każde odmienne poglądy.

W miłości, Elwira poszukuje mężczyzny, przy którym poczuje się bezpiecznie. Nie jest miłośniczką szalonych romansów, lecz czeka na prawdziwą miłość. Choć jej miłość nie można porównać do huraganu, to jednak jest wierną oraz kochającą partnerką. Ceni sobie spokojny związek, bez burz i kłótni. Dlatego marzy o opanowanym partnerze, który podobnie jak ona, jest domatorem. Elwira potrafi stworzyć szczęśliwy związek pełen miłości oraz ciepła. Jest bardzo rodzinna, więc szybko dąży do założenia własnego gniazdka rodzinnego.

Ciekawostki

Według naukowej teorii, imię to wywodzi się z języka arabskiego, a pojawiło się w Polsce za pośrednictwem języka hiszpańskiego.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.