Imieniny Emanuela

👨 Emanuel ♂️

Do najbliższych imienin Emanuela zostały 244 dni, czyli 8 miesięcy i 1 dzień.

Emanuel obchodzi swoje imieniny najczęściej 26 marca (środa)

Pochodzenie imienia

Emanuel to imię pochodzenia biblijnego. Imię wywodzi się od słowa, oznaczającego "Bóg z nami".

Charakterystyka osób noszących imię Emanuel

Emanuel to mężczyzna, który wyróżnia się honorowym postępowaniem. W życiu kieruje się jasno ustalonymi zasadami moralnymi i zawsze jego zachowanie odznacza się sprawiedliwością oraz uczciwością. Jest typowym tradycjonalistą, który niechętnie zmienia swoje przekonania pod wpływem otoczenia. Nie jest zbytnio tolerancyjny, bowiem często wszelkie nowe postawy traktuje, jako zamach na ponadczasowe wartości. Jednak nikomu nie narzuca swojej woli i dba o swoją prywatność. Niechętnie dzieli się z innymi własnymi pragnieniami i marzeniami, bowiem uważa, że to jego tajemnice.

Emanuel posiada artystyczną duszę i często spełnia się w twórczej pracy. To mężczyzna, który potrafi zaskoczyć otoczenie szczególnymi uzdolnieniami. Często realizuje się w pracy związanej z kreatywnym działaniem, więc niechętnie wykonuje rozkazy. Nad wszystko ceni sobie poczucie wolności, bowiem prawie zawsze jest indywidualistą. W życiu kieruje się utartymi przekonaniami i nie podąża za tłumem. Choć sprawia wrażenie samotnika, to jednak lubi spędzać czas w towarzystwie bliskich znajomych. Może pochwalić się wiernymi przyjaciółmi, zwłaszcza, ze on sam jest wyjątkowo lojalny wobec najbliższych. Zazwyczaj oferuje swoją pomocną dłoń, lecz nie cierpi znajdować się w centrum wydarzeń. Wobec nieznajomych zachowuje pewien dystans, gdyż nie każdy ma szansę na jego zaufanie. Emanuel dość ostrożne podchodzi do nowych znajomości, gdyż z natury jest podejrzliwy, co do zamiarów rozmówcy. Dlatego musi minąć dużo czasu, zanim zdecyduje się na pogłębienie relacji.

Emanuel lubi zdobywać wiedzę z różnych dziedzin i chętnie gromadzi doświadczenie życiowe. Nie marnuje życia na ulotne przyjemności i zazwyczaj nie należy do imprezowiczów. W miłości poszukuje kobiety, która podobnie jak on, w życiu kieruje się jasno określonymi zasadami. Nie jest zwolennikiem krótkich miłostek, ale marzy o odpowiedniej kobiecie na całe życie. Chętnie angażuje się w życie rodzinne i zazwyczaj perfekcyjnie wypełnia domowe obowiązki. Dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu i gotowy jest do wszelkich poświęceń.

Patron imienia

Patronem imienia jest Emanuel Ruiz, męczennik damasceński. W 1860 roku wybuchło w Syrii powstanie, w którym ucierpieli przede wszystkim chrześcijanie. 7 lipca został napadnięty klasztor i w trakcie dwóch dni zburzono budynek. W nocy z 9 na 10 zamordowano tam ojców i braci, z nimi zaś trzech bogobojnych maronitów. Na czele tej męczeńskiej grupy stał Emanuel Ruiz. Męczennik urodził się w 1803 roku w Rinosie i w 1825 roku wstąpił do zakonu. W czasie napadu udzielił najpierw współbraciom absolucji, potem udał się do kościółka, by spożyć i przed znieważeniem uchronić Najświętszy Sakrament. Został beatyfikowany w 1926 roku przez Piusa XI.

Ciekawostki

Imię Emanuel często nosili władcy Trebizondy, Bizancjum, a w czasach nowszych także królowie Sardynii i Włoch z dynastii sabaudzkiej. Imię to w Polsce pojawiało się najczęściej na terenach zaboru pruskiego.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.