Imieniny Emila

👨 Emil ♂️

Do najbliższych imienin Emila zostało 116 dni, czyli 3 miesiące i 24 dni.

Emil obchodzi swoje imieniny najczęściej 11 października (piątek)

Pochodzenie imienia

Emil to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od nazwiska rzymskiego rodu Emiliuszów. Imię dosłownie oznacza "ten, który rywalizuje".

Charakterystyka osób noszących imię Emil

Emil to mężczyzna, który wyróżnia się zaradnością życiową i dobrze rozwiniętymi umiejętnościami praktycznymi. Emil posiada zazwyczaj talent przedsiębiorcy i w tej dziedzinie odnosi spektakularne sukcesy. Jest wytrwałym, sumiennym i odpowiedzialnym człowiekiem, który nigdy nie rezygnuje w obliczu porażki. Jednak posiada pewną wadę, bowiem bardzo często okazuje się niecierpliwy i nie potrafi czekać na zmianę losu, lecz sam podejmuje radykalne decyzje, które niestety, nie zawsze okazują się trafne. Emil kieruje się zazwyczaj porywami serca, zaś głos rozsądku znajduje się na drugim miejscu. Emil lubi rywalizację i często odnosi zwycięstwo. To mężczyzna o odważnym oraz przekornym sercu. Nie lubi wykonywać niczyich rozkazów i najchętniej działa według własnych przekonań.
Emil jest duszą towarzystwa i uwielbia spędzać czas w gronie najbliższych znajomych. Nie jest pesymistą i wyróżnia się radosnym usposobieniem. To także osoba, która motywuje innych od działania. On sam jest bardzo ambitny i ma ogromną szansę na osiągnięcie każdego celu w życiu. Może pochwalić się wszechstronnymi zdolnościami i wyjątkową wiedzę. To mężczyzna, który nie ogranicza się do jednej dziedziny wiedzy, ale poszukuje różnych dróg rozwoju. Kolejną zaletą jego charakteru jest konsekwencja w działaniu. Ale zawsze zachowuje się sprawiedliwie i nigdy nie zdecyduje się na kłamstwo lub oszustwo. Bardzo często stawiany jest jako wzór do naśladowania. Przyjaciele cenią go za jego szlachetne serce i bezinteresowną pomoc. Emil to typowy indywidualista, który uwielbia wyróżniać się z tłumu przeciętnych ludzi.
W życiu uczuciowym, Emil szuka partnerki o podobnym zainteresowaniach oraz charakterze. Jego serce nie zdobędzie kobieta, która nie przykłada wagi do rozwoju osobistego. Uwielbia spędzać czas w kobiecym gronie i cóż, cieszy się dużą popularnością. Zawsze zachowuje się nienagannie i z najwyższymi manierami, dlatego może pochwalić się bogatym życiem uczuciowym. Nie lubi wszelkich zobowiązań i często angażuje się w przelotne romanse. Ale nie łamie kobiecych serc, zwłaszcza, że nie potrafi nikogo skrzywdzić z premedytacją.

Patron imienia

Patronem imienia jest Emil z Kordoby, krytyk islamu, męczennik chrześcijański i święty Kościoła katolickiego. Został skazany na śmierć w czasach panującego emira Abderramána II, a następnie ścięty. Jego postać wspomina się 15 września.

Ciekawostki

Imię Emil pojawiło się we Francji w XVIII wieku i zostało spopularyzowane dzięki dziełu Jana Jakuba Rousseau "Emil albo o wychowaniu" (1762 rok).
W Polsce upowszechniło się w XIX wieku, zaś dziś spotykane jest rzadziej.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.