Imieniny Emiliana

👨 Emilian ♂️

Imieniny Emiliana były 2 dni temu.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Emilian obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 18 lipca (czwartek) i 8 sierpnia (czwartek).

Pochodzenie imienia

Imię Emilian wywodzi się od nazwiska, pochodzącego z Etrurii, rzymskiego rodu patrycjuszy Aemilianus (Emiliusze). Według tradycj,i imię to oznacza tyle co żarliwy, rywal bądź pochodzący z rzymskiego rodu Emiliuszów.

Charakterystyka osób noszących imię Emilian

Emilian to mężczyzna, który wyróżnia się wielką zaradnością życiową. Posiada wyjątkowy talent do własnego biznesu i chętnie realizuje swoje pomysły. Często odnosi liczne sukcesy i cóż, należy przyznać, że jest wielkim szczęściarzem w życiu. Nieraz spełnia swoje marzenia i uwielbia czerpać z życia przyjemność. Niestety, ale ma tendencję do dość egoistycznych postaw i zdarza się, że w życiu kieruje się samolubnymi pobudkami. Jednak pod wpływem pretensji otoczenia, potrafi wyciągnąć wnioski z błędnego zachowania i raczej podejmuje walkę ze swoimi słabościami.

Emilian jest dość bezpośrednią osobą i zawsze mówi to, co myśli. Jest także bardzo szczery, ale taka postawa może wzbudzać spore kontrowersje. Jednak on nie przejmuje się krytycznymi opiniami i dalej kieruje się swoimi poglądami. Często posiada jasno sprecyzowany cel w życiu, więc nie poszukuje odpowiedniej drogi tak jak większość osób. Jednak bywa niecierpliwy i nie potrafi czekać na zmianę losu i zbyt szybko podejmuje decyzje. Bywa, że w życiu kieruje emocjami, a głos rozsądku znajduje się na drugim miejscu. Nie przewiduje konsekwencji swoich działań i nieraz mogą one przynieść dość przykre skutki.

W pracy zawodowej, Emilian wyróżnia się szalonymi i kreatywnymi pomysłowi oraz wyjątkową energicznością. Lubi przebywać w różnych miejscach i niechętnie wykonuje rutynowe czynności. Nie potrafi wykonywać rozkazów innych i nieraz to stanowi przyczynę licznych konfliktów. Emilian odznacza się wszechstronną inteligencją oraz zainteresowaniami w ścisłych dziedzinach naukowych,. Potrafi długimi godzinami rozwiązywać zadania matematyczne i często podziwia odległe gwiazdy. Uwielbia podróżować i marzy o szalonych przygodach.

W życiu miłosnym, Emilian poszukuje kobiety, która podobnie jak on, wyróżnia się energią oraz kreatywnymi pomysłami. Często marzy o partnerce i zarazem przyjaciółce na całe życie. Chętnie angażuje się w różne związki i cóż, bywa bardzo kochliwy. Potrafi docenić piękno kobiet i nie przejmuje się opinią łamacza serce. I dopiero po długich latach, gotowy jest do pełnego zaangażowania się w związek. Emilian jest dobrym oraz kochającym partnerem, który szczególnie dba o potrzeby rodziny.

Patron imienia

Patronem imienia jest Emilian z Durostorum, najsłynniejszy z męczenników doby Juliana Apostaty. Emilian był żołnierzem stacjonującym w Durostorum, w ówczesnej prowincji Moesia Inferior. Według podania, Emilian wszedł do świątyni pogańskiej i zburzył w niej ołtarz. Został za to wychłostany, a potem spalony na brzegu Dunaju. Relikwie świętego przeniesiono do Konstantynopola i w niedługim czasie Emilian został kanonizowany. W ikonografii święty przedstawiany jest w czerwonych szatach męczennika z krzyżem w ręku. Ma kasztanowe włosy i średniej długości brodę.

Ciekawostki

Imię to w Polsce przez długi czas nie było znane. Występowało na Rusi Czerwonej w formie Omeljan. I dopiero w XIX wieku pojawiło się na ziemiach polskich.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.