Imieniny Emmy

👩 Emma ♀️

Do najbliższych imienin Emmy zostały 42 dni, czyli 1 miesiąc i 11 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Emma obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 29 czerwca (sobota) i 24 listopada (niedziela).

Pochodzenie imienia

Emma to imię pochodzenia germańskiego, powstałe ze skrócenia imion dwuczłonowych pochodzących od imienia boga Ermina, które oznacza 'czczony, silny, potężny, straszny'.

Charakterystyka osób noszących imię Emma

Emma to kobieta, która wyróżnia się wielką mądrością życiową. Uwielbia obserwować otoczenie i bywa, że znajduje się w cieniu bardziej przebojowych osób. Ale nie można odmówić jej zaradności oraz ambicji, bowiem jest sumienną i pracowitą osobą. W życiu kieruje się dobrze rozwiniętą intuicją, która pomaga jej w rozwiązywaniu wielu problemów. Nie można jej oszukać, bowiem zawsze doskonale zna ludzką naturę.

Emma jest ciekawa świata i poprzez obserwacje nabywa wiedzę życiową. Nie jest samotnikiem, ale uwielbia spędzać czas w towarzystwie innych osób. Chętnie otacza się spokojnym towarzystwem, bowiem nie jest typową imprezowiczką. Lubi pomagać innym i nie oczekuje za swoje czyny żadnego podziękowania. Chętnie niesie bezinteresowną pomoc i cóż, nieraz przypomina dobrego anioła. Emma słynie ze swoich trafnych porad, które pomagają w najgorszych problemach. Lubi rozmawiać z innymi, ale nie jest zwolenniczką nawiązywania nowych przyjaźni. Bardzo dba o swoje grono najbliższych i dlatego jej przyjaciele nie mogą narzekać na brak zainteresowania z jej strony.

Emma ma w sobie wiele empatii. Zawsze znajduje czas dla najbliższych i mimo, że jest bardzo zapracowana, to potrafi znaleźć chwilę dla innych. Emma znana jest z dobrych manier oraz wysokiej kultury osobistej. Jest subtelna oraz delikatna, więc przyjaciele zazwyczaj powierzają jej największe tajemnice.

W pracy zawodowej wyróżnia się sumiennością ora odpowiedzialnością. Zawsze wywiązuje się ze swoich obowiązków i nigdy nie ucieka od odpowiedzialności. Zazwyczaj odnosi duże sukcesy, lecz nie wspina się po szczeblach kariery po przysłowiowych trupach. Emma chętnie służy pomocą współpracownikom, więc darzona jest ogromną sympatią w gronie znajomych z pracy. Emma jest wytrwała w swoich postanowieniach i nie zmienia poglądów pod wpływem otoczenia. Jest tradycjonalistką, która wyznane pewne zasady moralne i to nimi kieruje się w życiu.

W miłości poszukuje partnera o dobrym sercu. Nie jest miłośniczką wielkich przygód i woli wieść poukładane życie. Nie jest materialistką, ale szczególną uwagę zwraca na przymioty duchowe. Jest wierną oraz lojalną partnerką, która potrafi stworzyć dom pełen miłości. Dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu i jest gotowa do wielkich poświęceń.

Patron imienia

Patronką imienia jest Emma, królowa. Emma urodziła się około 808 roku i była żoną Ludwika Niemca, z którym miała siedmioro dzieci, wśród nich Karola Otyłego oraz bł. Irmgardę z Frauenchiemsee. W trakcie panowania otaczała opieką opactwo Obermünster w Ratyzbonie. W późniejszych latach sama nim zarządzała jako ksieni. Zmarła w dniu 31 stycznia 876 roku. Aż do 1803 roku, w tym to dniu na jej pamiątkę publicznie rozdawano jałmużny ubogim.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XIII wieku, ale dopiero w XIX wieku pod wpływem niemieckim popularność tego imienia wzrosła. Imię to zaczęło się pojawiać w XIX wieku w literaturze.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.