Imieniny Ernesta

👨 Ernest ♂️

Do najbliższych imienin Ernesta zostały 83 dni, czyli 2 miesiące i 22 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Ernest obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 13 lipca (sobota), 7 listopada (czwartek) i 27 marca (czwartek).

Pochodzenie imienia

Ernest to imię męskie pochodzenia germańskiego, wywodzące się od słowa oznaczajacego "powaga, zapał, walka".

Charakterystyka osób noszących imię Ernest

Ernest to mężczyzna o bogatym świecie wewnętrznym. To osoba, która posiada wiele zalet i przymiotów ducha. Często stawiany jest jako wzór do naśladowania, szczególnie, że jego postawa wyróżnia się szlachetnością oraz sprawiedliwością. Jest również bardzo honorowy i nie zdarza się, aby rzucał słów na wiatr. Zawsze wywiązuje się z obietnic, dlatego darzony jest głębokim zaufaniem. Ernest jest także urodzonym altruistą, który na pierwszym miejscu stawia dobro oraz szczęście innych. Często gotowy jest do wielkich poświęceń i cóż, to on należy do społecznych działaczy.

Ernest wyróżnia się również wszechstronną inteligencją oraz wyjątkową mądrością życiową. Otoczenie lubi słuchać jego rad, zwłaszcza, że raczej nigdy się nie myli. Ernest posiada wrażliwe serce oraz prostolinijność, która przyciąga wiele wartościowych osób. W życiu kieruje się wartościami moralnymi i nigdy nie zdarza się, aby zachował się wobec kogoś nielojalnie lub nieuczciwie.

Choć wydaje się, że jest duszą towarzystwa, to tak naprawdę jest bardzo skrytym człowiekiem. Ceni sobie niezależność i w sercu skrywa wiele tajemnic, które świadczą o jego prawdziwej naturze. Ernest nie należy do zbyt wylewnych osób i często traktuje nieznajomych z pewnym dystansem. Czasami może okazać się, że ma tendencje do rozważań filozoficznych, szczególnie, że wyjątkowo dba o rozwój duchowy. Zazwyczaj jest bardzo opanowany i sprawia wrażenie, że nic jest stanie wyprowadzić go z otoczenia. Ernest jest wyjątkowo cierpliwy oraz wyrozumiały wobec osób o odmiennych poglądach.

W pracy zawodowej cechuje się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Często odnosi spektakularne sukcesy i cóż, jest urodzonym liderem. Lubi przewodzić innym, ale jego decyzje wyróżniają się głęboką mądrością. Ma jasno wytyczone cele, lecz nie dąży do osiągnięcia ich za wszelką cenę.

W życiu uczuciowym, Ernest poszukuje kobiety o dobrym i łagodnym charakterze. Jednak zazwyczaj okazuje się być bardzo kochliwy i często wdaje się w różne miłostki. Lubi przebywać w towarzystwa pań i chętnie otacza nad nimi opiekę. Ale gdy pokocha prawdziwą miłością, to gotowy jest do zachowania pełnej wierności. Ernest jest dobrym ojcem oraz kochającym partnerem, szczególnie, że dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu.

Patron imienia

Patronem imienia jest Ernest z Zwiefalten, wywodzący się z szlacheckiej rodziny von Steussling. W 1141 roku został opatem w Zwiefalten i sześć lat później wziął udział w wyprawie krzyżowej. W czasie wyprawy dostał się do niewoli i zginął w Mekce męczeńską śmiercią. Poczatkowo jego pamięć czczono go w Zwiefalten, gdzie też 7 listopada obchodzono jego wspomnienie.

Ciekawostki

W Polsce imię to pojawiło się w czasach średniowiecza i obecnie używane jest również jako nazwisko. Od tego imienia występujące następujące formy nazwiska: Arnst, Arnest, Ernest, Harnast, Hernast, Hernest, Hernas.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.