Imieniny Eryki

👩 Eryka ♀️

Do najbliższych imienin Eryki zostały 63 dni, czyli 2 miesiące i 1 dzień.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Eryka obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 9 lutego (piątek) i 18 maja (sobota).

Pochodzenie imienia

Imię to ma pochodzenie germańskie i oznacza osobę odważną, inteligentną oraz twardą.

Charakterystyka osób noszących imię Eryka

Eryka to kobieta, która sprawia wrażenie zamkniętej w sobie. Nie jest duszą towarzystwa, lecz pragnie samotnych chwil. Dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego i bywa, że całkowicie poświęca się na zdobywaniu wiedzy. Eryka wyróżnia się wszechstronną wiedzą, która pomaga jej w życiu. Często potrafi rozwiązać najbardziej skomplikowane problemy i bywa, że proszona jest o dobre rady.

Eryka z natury jest bardzo spokojna oraz opanowana. Nic ani nikt nie jest w stanie wyprowadzić jej z równowagi i dzięki tej postawie, przyjmuje życie bez większych emocji. Uważa, że emocje są złymi doradcami a tylko rozum pozwala na obiektywną ocenę sytuacji. Wyróżnia się cierpliwością oraz zdolnością do największych poświęceń. Potrafi zrezygnować z własnego szczęścia na rzecz dobra otoczenia. Nigdy nie narzeka na swój los, ale potrafi walczyć ze wszelkimi przeciwnościami. Eryka zachowuje wobec nieznajomych pewien dystans. Tylko nieliczne osoby mają szansę na zdobycie jej zaufania, bowiem Eryka nie jest chętna do nawiązywania nowych relacji.

Eryka nie jest marzycielką, ale twardo stąpa po ziemi. W życiu kieruje się chłodną logiką i prawie każdą sytuację poddaje analizie. Nie jest spontaniczna i musi przemyśleć każdy swój ruch. Niestety, ale może zmarnować szansę na zmianę losu i bywa, że jej życie staje się dość rutynowe. Jednak ona nie zwraca na to uwagi i woli wieść ustabilizowany los niż pełen niespodzianek.

W pracy zawodowej, Eryka wyróżnia się wielką pracowitością. Nie spocznie, dopóki nie wywiąże się ze wszystkich obowiązków. Dlatego praca może przysłonić jej cały świat. Ma szansę na odniesienie sukcesu, ale za cenę osobistego szczęścia. Jej pracoholizm wynika z perfekcjonizmu, ponieważ Eryka uważa, że każdą czynność należy wykonać wręcz idealnie. A gdy poniesie porażkę, to zaczyna siebie obwiniać. I dopiero po dłuższym czasie postanawia wziąć się w garść. Eryka spełnia się na stanowiskach ambitnych, gwarantujących rozwój osobisty.

W miłości, Eryka poszukuje partnera o tradycyjnych poglądach. Sama jest tradycjonalistką, więc z mężczyzną o podobnych przekonaniach jest w stanie stworzyć szczęśliwy związek. Nie jest zwolenniczką krótkotrwałych romansów, lecz dąży do stworzenia stałego związku. Jest wierną oraz lojalną towarzyszką, która potrzeby rodziny stawia na pierwszym miejscu.

Ciekawostki

Co ciekawe, imię to nadawano córkom wojownika, bowiem oznaczało odwagę.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.