Imieniny Estery

👩 Estera ♀️

Imieniny Estery były 12 dni temu.

Estera obchodzi swoje imieniny najczęściej 7 lipca (niedziela)

Pochodzenie imienia

Estera to imię pochodzenia biblijnego. Imię to wywodzi się od słowa perskiego setarah oznaczającego „gwiazda”.

Charakterystyka osób noszących imię Estera

Estera to kobieta, która wyróżnia się wielką wrażliwością. Posiada złote serce i dlatego nieraz przypomina dobrego anioła. Estera jest zawsze gotowa do wielkich poświęceń i nie można jej zarzucić braku empatii. Jest przy tym bardzo pomocna i nieraz wyręcza innych. Zazwyczaj stawia na pierwszym miejscu problemy otoczenia i bywa, że zapomina o własnych potrzebach. Estera z łatwością poddaje się emocjom i zawsze dość emocjonalnie podchodzi do sprawy. Często wylewa łzy i bywa, że najbliższe osoby nie wiedzą, co jest przyczyną jej smutku. A ona na wszystko reaguje z nadmierną emocjonalnością.

Estera bywa zbyt pewna siebie i często nie zwraca uwagi na piętrzące się przed nią problemy. Nie zdaje sobie sprawy, że nie powinna zostawiać niczego na później i dlatego często nie może poradzić sobie z obowiązkami. I w takich sytuacjach prosi o pomoc innych. Jest również bardzo romantyczna, gdyż często buja w obłokach. Jednakże potrafi twardo stąpać po ziemi, zwłaszcza w sprawach biznesowych. Potrafi bronić swoich interesów, bowiem dba o swoje zabezpieczenie finansowe. W takich sprawach zaczyna przypominać odważną lwicę, która broni swojego terytorium.

Estera jest duszą towarzystwa i chętnie spędza czas w gronie bliższych oraz dalszych znajomych. Przy tym posiada wiele kreatywnych pomysłów, które sprawiają, że nigdy nie zaznaje nudy. To ona zachęca innych do działania, szczególnie, że nie należy do biernych osób. Zawsze jest w optymistycznym nastroju, więc nic nie jest w stanie zepsuć jej dobrego humoru. Estera ma wobec siebie spory dystans i dlatego potrafi śmiać się ze swoich niedoskonałości.

W pracy zawodowej wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Zawsze wywiązuje się ze swoich obowiązków i bywa, że odnosi duże sukcesy. Uwielbia zajmować stanowiska związane z kreatywnym podejściem i dlatego spełnia się w zawodach gwarantujących rozwój osobisty.
W miłości, Estera poszukuje zaradnego oraz pomysłowego partnera. Lubi korzystać z życia i dlatego marzy o wesołych i spontanicznym mężczyźnie. Choć nie jest zwolenniczką stałych związków, to jednak, gdy spotka na swojej drodze prawdziwą miłość, to gotowa jest do założenia swojej rodziny. I cóż, domownicy dzięki jej pomysłom nie mogą narzekać na nudę.

Patron imienia

Patronką imienia jest Estera, główna bohaterka Księgi Estery. Według Biblii Estera była młodą Żydówką, która wychowywała się pod opieką swojego stryjecznego brata Mardocheusza, zaś on sprawował wysokie stanowisko na dworze ówczesnego króla Persji Achaszwerosza. To ona uratowała naród żydowski przez zamordowaniem, poprzez odkrycie intrygi i namówienie władcy na zmianę dekretu. Często ta postać pojawiała się w sztuce, zwłaszcza w dziełach maralskich.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XV wieku, w następującej formie: Ester, Hester. Imię to nosiła konkubina króla Kazimierza Wielkiego i to dla niej to kazał wybudować zamek w Łobzowie. Imię to często pojawiało się wśród polskich Żydów.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.