Imieniny Eugenii

👩 Eugenia ♀️

Do najbliższych imienin Eugenii zostało 117 dni, czyli 3 miesiące i 25 dni.

Eugenia obchodzi swoje imieniny najczęściej 13 września (piątek)

Pochodzenie imienia

Eugenia to imię żeńskie pochodzenia greckiego. Imię być może stanowiło łacińskie zastąpienie greckiej formy Eugénea lub jest żeńską formą męskiego imienia Eugénios.

Charakterystyka osób noszących imię Eugenia

Jakie są Eugenie? To kobiety, które posiadają szczególny dar do wpadania w tarapaty i czasami potrzebują pomocy bliskich osób. Eugenie wyróżniają się rozwiniętą wyobraźnią i dlatego tak często sprawiają wrażenie, że bujają w obłokach. Uwielbiają fantazjować, ale nie chętnie realizują swoje marzenia. Eugenie to kobiety, które dążą do dominacji nad znajomymi, współpracownikami i rodziną. One muszą sprawować władzę, lecz mogą zdarzyć się sytuacje, gdy nie potrafią z niej dobrze korzystać.

Eugenie to wulkany emocji i zawsze są w ruchu. Nigdy nie zatrzymują się i za wszelką cenę dążą do osiągnięcia sukcesu. Podobnych postaw oczekują od otoczenia, bowiem nie tolerują żadnych porażek i chwil bezczynności. Eugenie kierują się w życiu rozumem i rozsądnym podejściem do wielu spraw. Choć nie posiadają takiej intuicji jak inne kobiety, to mogą pochwalić się logicznym myśleniem, które pozwala na trzeźwy osąd. Eugenie pragną wszelkiej niezależności i nie cierpią czuć się zobowiązane wobec kogokolwiek. Dlatego tak często podróżują, bowiem w czasie samotnych wędrówek potrafią przeżyć niesamowite przygody. A każda podróż to okazja do zabawy i wzbogacenia swojej wiedzy.

Eugenie uwielbiają czuć się panią sytuacji i muszą mieć wszystko pod kontrolą. Nie cierpią nieprzewidywalnych wydarzeń oraz nie decydują się na radykalne zmiany w swoim życiu. A jakie są w miłości? Eugenie stanowią wybuchową mieszankę zmysłowości, przyjaźni, seksu i miłości. To kobiety, które często ulegają gwałtownym porywom serca i tak jak szybko zakochują się, to tak porzucają partnerów. Często nie liczą się z uczuciami innych osób, bowiem zawsze w miłości stawiają na jedną kartę. To niebanalne towarzyszki życia i przyjaciółki, które potrafią zapewnić niesamowite atrakcje.

Eugenie nie znają znaczenia słowa spokój i tam, gdzie tylko się pojawią, wprawiają wszystko w ruch. Często mają wrażenie, że cały świat kręci się wokół nich, a one musza razem z nim wirować. Choć otoczenie może traktować je z rezerwą, to one nie przejmują się żadnymi opiniami na swój temat. To kobiety, które nigdy nie nudzą się i może z nimi trudno żyć, ale bez nich jest przeraźliwie nudno. Istnieje tylko jedna metoda, która potrafi uspokoić ten wulkan energii. To prawdziwa miłość, gdyż Eugenie poszukują chwil odpoczynku w objęciach partnera.

Patron imienia

Patronką imienia jest św. Eugenia z Rzymu, która była córką zarządcy Aleksandrii św. Filipa i jego żony św. Klaudii. Podobno słynęła z dużej urody oraz mądrości i wielu mężczyzn ubiegało się o jej rękę, lecz ona złożyła śluby czystości. Według podania, Eugenia przypadkowo przeczytała list apostoła Pawła i postanowiła zachować czystość Chrystusowi. Pod męskim przebraniem udała się do jednego z monasterów w Egipcie i tam poprosiła zamieszkującego biskupa Elipiusza, aby udzielił jej chrztu. Po chrzcie złożyła śluby zakonne i zamieszkała we wspólnocie. Znana była ze swojej skromności i żarliwej wiary, a także darem uzdrawiania.

Ciekawostki

W Polsce imię Eugenia stało się popularne dopiero w nowszych czasach i najczęściej występowało w formie spieszczonej: Gienia, Żeńka, Żenia.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.