Imieniny Eweliny

👩 Ewelina ♀️

Do najbliższych imienin Eweliny zostało 155 dni, czyli 5 miesięcy i 2 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Ewelina obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 24 grudnia (wtorek) i 26 maja (poniedziałek).

Pochodzenie imienia

Ewelina to imię żeńskie pochodzenia celtyckiego, oznaczające „radość, światło” lub wywodzące się z hebrajskiego imienia Ewa, od słów hajja lub hawwa („wzięta od męża”, „dająca życie”).

Charakterystyka osób noszących imię Ewelina

Eweliny to kobiety o niezwykle bogatej osobowości, ale również chwiejnych nastrojach. Zawsze są skupione na swoich wewnętrznych przeżyciach i mocno angażują się w wykonywane zadania. Eweliny silnie przeżywają każde wydarzenie w swoim życiu i przejmują się również sprawami najbliższych. Często zamartwiają się i to może stanowić przyczynę ich huśtawek emocjonalnych. Jednak zazwyczaj są pełne zapału do działania i nigdy nie zostawiają niczego na później.
Eweliny są pewne siebie, dzięki temu mogą nie tylko wyznaczać ambitne cele, ale osiągają spektakularne sukcesy. Spełniają swoje marzenia, często za wszelką cenę. To kobiety bardzo pobudliwe, które łatwo ulegają wszystkim emocjom. Jednak w wyniku porażek, zawsze starają się zachować spokój, gdyż wiedzą, że przez złość nie osiągną celu. Nie załamują się, tylko odważnie stawiają czoła wszelkim problemom.
To kobiety, które nie lubią rywalizować z innymi i najczęściej działają w pojedynkę. Nie lubią brać żadnego udziału w konkursach i choć mają predyspozycje do zwyciężenia, to wycofują się ze wszelkich konkurencji. Wolą zrezygnować z ważnego zadania niż stanąć do walki z innymi współpracownikami. Jednak to nie wynika ze strachu, lecz z ich wrodzonej niepewności. A taka postawa może sprawić, że Eweliny wiele mogą stracić w życiu.
Eweliny nie wiele potrzebują do szczęścia i nie chcą szalonych przygód. To osoby, które wolą wieść spokojne życie, bez żadnych zawirowań oraz radykalnych zmian. Nie lubią stawać przed czymś nieznanym i biorą los taki jaki jest. To kobiety, które cieszą się z tego co posiadają i nie przekłydają większej wagi do spraw materialnych. Eweliny są odpowiedzialne, a także zaradne, więc najczęściej potrafią odnaleźć się w nowych sytuacjach. Potrafią pokierować ludźmi i cieszą się opinią dobrych organizatorek lub kierowniczek, gdyż zachowują fachowy obiektywizm.
A jakie są w miłości? Eweliny w uczuciach należą do zaborczych osób, które mogą traktować partnera jak swoją własność. Zawsze całkowicie angażują się w związek i nie dopuszczają żadnej myśli o rozstaniu. Dlatego tak często cierpią i nie rozumieją zachowania partnerów.

Ciekawostki

Istnieją różne teorie mówiące o znaczeniu imienia Ewelina. Według jednej z nich, imię wywodzi się od starofrancuskiego słowa aveline („mały ptak”), stanowiące zdrobnienie od łacińskiego avis(„ptak). Imię pojawiło się w średniowieczu, zaś w Polsce występuje od XIX wieku.

Odpowiedniki w językach obcych

Evelyn (en)

Znani imiennicy

Ewelina Flinta - piosenkarka

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.