Imieniny Ewy

👩 Ewa ♀️

Do najbliższych imienin Ewy zostało 13 dni.

Ewa obchodzi swoje imieniny najczęściej 24 grudnia (niedziela)

Pochodzenie imienia

Ewa to imię biblijne pochodzenia hebrajskiego, oznaczające hawwa „dająca życie, matka”. W Septuagincie zostało zapisane jako Eua, skąd łacina przyjęła je jako Eva. Imię również jest etymologicznie łączone z arabskim słowem hayya „wąż”.

Charakterystyka osób noszących imię Ewa

Ewy to kobiety niezwykle uczuciowe, które posiadają ogromne pokłady bezinteresownej miłości oraz życzliwości do świata. One uwielbiają opiekować innymi i obdarzać swoją sympatią. To kobiety, które odczuwają cierpienie, gdy ich miłość lub życzliwość nie może zostaje odwzajemniona lub spotyka się z niechęcia danej osoby. Ewy to urodzone filantropki, niosące pomoc wszystkim potrzebującym. Dlatego Ewy tak chętnie angażują się we wszelkie działania społeczne oraz charytatywne.
Ewy nigdy nie postępują samolubnie i egoistycznie. Często przekładają czyjeś dobro nad własne i przez to mogą paść ofiarą manipulacji bądź oszustw. Jednak Ewy uważają, że każdy człowiek posiada dobre serce i zawsze warto wybaczać ludzkie grzechy. To wielka wrażliwość sprawia, że kobiety o tym imieniu zawsze widzą okazję do udzielenia pomocy, czasem kosztem swojego życia.
Ewy nie przykładają wielkiej wagi do spraw materialnych i własnej wygody. Nie przejmują się warunkami życia i choć często borykają się z problemami finansowymi, to zawsze dzielą się tym co posiadają. Dlatego zawsze spełniają prośby i nie mają serca odmówić pomocy. Ewy słyną z mądrości oraz wiedzy życiowej, które pomagają im w udzielaniu trafnych rad. A to ich wskazówki sprawiają, że często Ewy są odwiedzane przez osoby, bez pomysłu na rozwiązanie danego problemu. Ewy, niczym wyrocznie, potrafią zawsze znaleźć światełko w tunelu i podnieść na duchu cierpiącego.
Ewy zawsze czują się odpowiedzialne za inne osoby i czasami zapominają o własnych potrzebach lub chwili odpoczynku. Kierują się zdrowym rozsądkiem, choć mogą potrzebować kogoś, kto nimi pokieruje w życiu. Ewy mają ustaloną hierarchię wartości życiowych i nie traktują chwili jako okazji do szalonej zabawy. Jednak to nie znaczy, że spędzają czas samotnie, bowiem najlepiej czują się wśród ludzi. Zawsze starają się zachować zdrowy umiar i potrafią znaleźć odrobinę chwili na przyjemności.
Ewy stawiają na jakość przyjaciół i zazwyczaj nie mają dużego grona bliskich znajomych. To z przyjaciółmi dzielą się swoimi przekonaniami oraz doświadczeniem życiowym. W obcym towarzystwie, Ewy zachowują się skrycie i sprawiają wrażenie zamkniętych osób. Jednak one dokładnie obserwują oraz formułują trafne wnioski dotyczące poszczególnych ludzi.
Ewy nie należą do łamaczek serc i wolą spędzać czas na niesieniu pomocy niż na randkach. To wyjątkowe kobiety, które są wiernymi i kochającymi towarzyszkami życia. Choć partner musi należeć do cierpliwych mężczyzn, gdyż Ewy nie wiele mają wolnego czasu na spędzenie go z miłością swojego życia.

Patron imienia

Główną patronką imienia jest Ewa, matka wszystkich żyjących. Pierwsze informacje o niej znajdują się w Księdze Rodzaju, która opisuje stworzenie pierwszych ludzi. Ewa symbolizuje pra-obraz gatunku ludzkiego i w Biblii została postawiona na wysokim piedestale. Choć namówiła Adama do grzechu, to w niej dopatrywano figurę Kościoła katolickiego. Z czasem jej postać została uznana z pozostałymi świętymi w dobie chrześcijaństwa, zwłaszcza w kościele wschodnim.

Ciekawostki

Imiona Adama i Ewy są w Polsce bardzo popularne. Pierwsza wzmianka o Ewie w tej formie imienia pojawiła się w 1249 roku, zaś od 1398 roku w postaci Jewa.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.