Imieniny Faustyny

👩 Faustyna ♀️

Do najbliższych imienin Faustyny zostały 152 dni, czyli 4 miesiące i 29 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Faustyna obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 20 września (piątek), 5 października (sobota) i 15 lutego (sobota).

Pochodzenie imienia

Faustyna to imię pochodzenia łacińskiego, żeńska forma imienia Faustyn. Imię to pochodzi od słów: faustus — "błogi, pomyślny", ale także faveo, favi, fautum — "sprzyjać, być przychylnym".

Charakterystyka osób noszących imię Faustyna

Faustyna to kobieta, która stawia na pierwszym miejscu dobre relacje z innymi. Uwielbia otaczać się mądrymi oraz doświadczonymi osobami i cóż, może pochwalić się dużym gronem znajomych. Często jest gotowa do wielkich poświęceń, zwłaszcza, że dobro najbliższych jest dla niej pierwszorzędną sprawą. Młodość traktuje, jako okazję do wzbogacenia swojego doświadczenia życiowego, bowiem dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego. Nie należy do próżnych kobiet, lecz większe znaczenie przykłada do posiadanej wiedzy. Ale to nie znaczy, że zaniedbuje swoją powierzchowność, bowiem słynie z wrodzonej elegancji oraz niezwykłych stylizacji. Należy przyznać, że posiada doskonały gust, szczególnie, że dużą wagę przykłada do starannego ubioru i makijażu. Faustyna emanuje wątkowym urokiem, zwłaszcza, że jest uosobieniem kobiecego piękna.

Faustyna odznacza się mądrością oraz posiada wiele uzdolnień. Często uczy się przez całe życie i sprawia wrażenie, że nic nie jest w stanie przeszkodzić jej w realizacji marzeń. Faustyna uwielbia spełniać swoje pragnienie i bywa, że motywuje innych do działania. Faustyna chętnie pomaga innym i zawsze okazuje zainteresowanie najbliższym. Często proszona jest o wsparcie lub o pomoc, szczególnie, że wyróżnia się wyjątkowym darem przewidywania i cóż, zawsze potrafi wskazać dobrą drogę.

W pracy zawodowej odznacza się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Często wspina się po szczeblach kariery, lecz zawsze ma na uwadze szczęście innych. Nie dąży po przysłowiowych trupach, ale dzięki uczciwości osiąga zamierzony cel. Woli mieć czyste sumienie niż gromadzić w nieuczciwy sposób bogactwa. Faustyna z natury jest bardzo uczuciowa i posiada wielką wrażliwość. Choć sprawia wrażenie twardej jak skała, to jednak w głębi duszy bardzo przeżywa każde cierpienie swoje oraz najbliższych. Dlatego tak żywiołowo reaguje na każdą sytuację przemocy wobec ofiar. Bywa, że jest lokalną działaczką na rzecz dobra innych i to ona dąży uparcie do zmiany rzeczywistości.

W miłości, Faustyna poszukuje zaradnego raz mądrego partnera. Często nie ma czasu na związki, dlatego unika męskiego towarzystwa lub zdaje się nie widzieć zainteresowania, jakie wzbudza swoją osobą. I dopiero w późniejszym wieku zaczyna marzyć o mężczyźnie, z którym stworzy szczęśliwy związek. Chętnie angażuje się w daną relację damsko-męską i cóż, jej dom emanuje wyjątkowym ciepłem oraz miłością. A co ciekawe, to Faustyna jest niekwestionowanym autorytetem w domu.

Patron imienia

Patronką imienia jest Św. Faustyna Kowalska. Pochodziła z ubogiej rodziny chłopskiej z Głogowca koło Turku. Mimo wielu trudności w 1925 roku Helena wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, przyjmując imię zakonne Faustyna. W 1933 roku podczas pobytu w klasztorze w Wilnie doznała pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego, który nakazał jej szerzyć kult Miłosierdzia Bożego. Zmarła na gruźlicę w krakowskim klasztorze w Łagiewnikach. Zostawiła po sobie Dzienniczek duszy, w którym opisała swoje przeżycia mistyczne i rozmowy z Jezusem.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XIX wieku i początkowo występowało jako imię zakonne.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.