Imieniny Felicji

👩 Felicja ♀️

Do najbliższych imienin Felicji zostały 112 dni, czyli 3 miesiące i 20 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Felicja obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 24 stycznia (środa) i 27 kwietnia (sobota).

Pochodzenie imienia

Felicja to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od słowa felix, oznaczające „łaskawa, szczęśliwa, życzliwa”.

Charakterystyka osób noszących imię Felicja

Felicja to kobieta, która już od wczesnych lat wyróżnia się dojrzałością psychiczną. Zawsze twardo stąpa po ziemi i nigdy decyduje pod wpływem chwili. Felicja nie jest przesadnie towarzyska, ale lubi spędzać czas wśród najbliższych. Jest typową domatorką, która ceni sobie wygodne życie wśród czterech ścian. Nie jest samotnikiem, lecz lubi otaczać się mądrymi oraz doświadczonymi życiowo osobami. Dlatego może pochwalić się małym, ale wiernym gronem bliskich przyjaciół.

W jej duszy skrywa się wrażliwe serce, czułe na cierpienie innych. Często angażuje się w działania charytatywne i zazwyczaj nie oczekuje za swoją pomoc żadnego podziękowania. Felicja stawia na pierwszym miejscu rozwój osobisty. Często spędza czas nad książkami i dlatego może pochwalić się wszechstronną wiedzą. Felicja ma ogromną szansę na odniesienie naukowego sukcesu, zwłaszcza, że ma ku temu wszelkie predyspozycje.

Felicja posiada wyraźne tendencje opiekuńcze, szczególnie, że uwielbia otaczać troską każdego potrzebującego. Chętnie zajmuje się dziećmi oraz zwierzętami, bowiem czasami woli spędzać czas wśród zwierząt niż ludzi. Choć ma wyjątkowo dobre serce, to jednak niektórzy próbują wykorzystać jej szlachetność i bywa, że pada ofiarą manipulacji. I dopiero po bolesnym przekonaniu się o niecnych intencjach drugiej osoby, zaczyna zwracać większą uwagę na zamiary innych.

W pracy zawodowej wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Często realizuje się na stanowiskach związanych z kreatywnym oraz twórczym myśleniem. I należy przyznać, że jest stworzona do umysłowych prac. Choć nie jest urodzonym przywódcą, to jednak potrafi współpracować z innymi i w razie potrzeby również przejmuje władzę. Nie należy do konfliktowych osób i zazwyczaj to ona jest stroną godzącą. Wzbudzą swoją osobą powszechną sympatię i szacunek, bowiem jak mało, kto, potrafi pomóc innym. Często rezygnuje z własnego szczęścia na rzecz dobra otoczenia i bywa, że sprawy innych stawia na pierwszym miejscu.

W życiu miłosnym poszukuje partnera zaradnego oraz odpowiedzialnego. Nie jest zwolenniczką szalonych acz krótkotrwałych romansów i cóż, zazwyczaj unika męskiego towarzystwa. Choć nie jest łowczynią męskich serc, to jednak przyciąga spojrzenia mężczyzn. Felicja emanuje subtelnym i naturalnym urokiem, który sprawia, że wiele mężczyzn traci dla niej głowę. Ale ona nie ma zamiaru rzucać się w męskie ramiona, lecz woli zaczekać na tego jedynego. I dopiero, gdy spotka na swojej drodze odpowiedniego partnera, to jest gotowa do założenia swojej rodziny, szczególnie, że jest bardzo rodzinna. Co ciekawe, potrafi pogodzić ze sobą różne dziedziny życia, więc najbliższe osoby nie mogą narzekać na brak jej zainteresowania.

Patron imienia

Patronką imienia jest Felicja, męczennica z Nikomedii. Była jedną z chrześcijanek skazanych na stracenie za domniemany pożar pałacu cesarskiego w Nikodemii. Zginęła wraz z towarzyszami w IV wieku. Wspomnienie męczenników przypada na 27 kwietnia.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w czasach średniowiecza. W 1341 i 1470 roku pojawiało się w formie Felicyja, Filicyja, lub jako zdrobnienie Filka. W XVIII wieku występuje też imię Felicissima.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.