Imieniny Florentyny

👩 Florentyna ♀️

Do najbliższych imienin Florentyny zostało 331 dni, czyli 10 miesięcy i 27 dni.

Florentyna obchodzi swoje imieniny najczęściej 20 czerwca (piątek)

Pochodzenie imienia

Florentyna to żeńska forma łacińskiego imienia Florentyn, oznaczającego kwitnący lub pochodzący z Florencji.

Charakterystyka osób noszących imię Florentyna

Florentyna to kobieta, która jest typową tradycjonalistką. Często wyznaje dość staroświeckie poglądy, więc bywa, że wzbudza zdziwienie otoczenia. Jest konserwatywna w działaniu i nie ulega emocjom. Twardo stąpa po ziemi i dlatego nie należy do spontanicznych osób. Przy tym jest bardzo honorowa i zawsze wywiązuje się ze złożonych obietnic. Honor stawia na pierwszym miejscu i dlatego woli poświęcić swoje szczęście, niż skłamać. Florentyna wyróżnia się doskonałymi manierami oraz wyjątkową kulturą osobistą. Potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji oraz towarzystwie bez naruszenia swoich zasad życiowych.

Florentyna nie narzuca nikomu swojego zdania. I bywa, że dość tolerancyjnie podchodzi do wszelkich odmiennych poglądów lub przekonań. Uważa, że każdy powinien trzymać się swoich zasad, bez naruszenia osobistej wolności innych. Nie goni za rozrywkami, lecz dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego. Nie uczestniczy w żadnych imprezach i choć niektórzy zarzucają jej nadmierną samotność, to jednak ona nie przejmuje się krytycznymi uwagami i zamiast wielkich spotkań preferuje spokojne chwile nad ulubionymi książkami.

Florentyna może pochwalić się małym gronem bliskich znajomych. Wyjątkowo dba o relacje z innymi i dlatego zazwyczaj jej kontakty trwają przez całe życie. Jej przyjaciele nie mogą narzekać na brak zainteresowania z jej strony, szczególnie, że gotowa jest do wielkich poświęceń. Jednak potrafi rozgraniczyć każdą dziedzinę życia i cóż, posiada wyjątkowy talent organizatorski. Nie marnuje życia, lecz gromadzi doświadczenie życiowe.

Florentyna wyróżnia się wielkimi ambicjami. Chętnie stawia sobie wygórowane cele i cóż, zazwyczaj osiąga duże sukcesy. Choć jest bardzo wymagająca wobec innych, to jednak również sobie stawia wysoko poprzeczkę. Lubi zdrową rywalizację i dlatego może pochwalić się wyjątkowymi zaszczytami. Współpracownicy cenią Florentynę za jej wytrwałość oraz moralne zasady, bowiem ona nigdy nie zmierza do celu po przysłowiowych trupach.

W miłości poszukuje zaradnego oraz spokojnego partnera. Chętnie angażuje się w związek i cóż, nie w głowie jej szalone romanse. Unika męskiego towarzystwa i bywa, że marzy o miłości prosto z bajki. Ale zazwyczaj musi długo czekać zanim na jej drodze pojawi się odpowiedni mężczyzna. I dopiero, gdy jest przekonana o wzajemnej miłości, to postanawia budować szczęśliwy związek. Dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu i cóż, potrafi stworzyć dom pełen miłości oraz wyjątkowego ciepła.

Patron imienia

Patronką imienia jest Florentyna z Kartageny, hiszpańska zakonnica, święta Kościoła katolickiego, jedna z czworga świętego rodzeństwa z Kartageny. Była córką Seweriana i siostrą świętych: Fulgencjusza, Izydora oraz Leandra z Sewill. Wstąpiła do klasztoru, kierowanego przez ksienię Turturę i została po niedługim czasie przeoryszą tego miejsca. Zmarła w 633 roku. Jest patronką diecezji w Plasencii.

Ciekawostki

Imię to związane jest z rzymską boginią roślinności – Flory. Imię to pojawiło się w Polsce we wczesnych czasach średniowiecza.

Odpowiedniki w językach obcych

Florence (en)

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.