Imieniny Fryderyka

👨 Fryderyk ♂️

Do najbliższych imienin Fryderyka zostały 184 dni, czyli 6 miesięcy .

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Fryderyk obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 29 listopada (piątek) i 5 marca (środa).

Pochodzenie imienia

Fryderyk to imię pochodzenia germańskiego (niem. Friedrich), wywodzące się od słowa fridu oznaczającego "obrona", "opieka" oraz richi – "możny", "bogaty", "potężny.

Charakterystyka osób noszących imię Fryderyk

Fryderyk to mężczyzna, który wyróżnia się radością oraz optymizmem. Zawsze jest pozytywnie nastawiony do otoczenia i zazwyczaj zachowuje się na wysokim poziomie. Odznacza się doskonałymi manierami, które sprawiają, że kobiety zwracają na niego szczególną uwagę. Dlatego może pochwalić się dużym powodzeniem wśród pań, szczególnie, że jest posiadaczem artystycznej duszy. Okazuje się, że jest niezwykle utalentowany, a jego zdolności przejawiają się w sztukach pięknych.

Fryderyk wzbudza powszechną sympatię i cóż, należy do dusz towarzystwa. Chętnie spędzą czas w towarzystwie, ale traktuje dość wybiórczo znajomych. Uwielbia spotykać się z mądrymi osobami, które tak jak on, posiadają bogatą wiedzę i doświadczenie życiowe. Fryderyk wyróżnia się wyjątkową inteligencją, bowiem szczególną wagę przykłada do rozwoju osobistego. Dlatego może pochwalić się niebanalnymi zainteresowani oraz licznymi pasjami, które wzbudzą zachwyt przyjaciół.

Fryderyk wierzy, że miłość i przyjaźń są najważniejszymi wartościami w życiu. Szczególnie dba o relacje z otoczeniem i niechętnie wdaje się w najróżniejsze konflikty. Również jest dość pomocny, bowiem chętnie oferuje swoją pomocną dłoń. Jednak posiada pewną wadę, która może zaszkodzić dobrym relacjom. Mianowicie, Fryderyk ma tendencję do dominowania i narzucania własnej woli innym. Chętnie zajmuje stanowisko lidera i cóż, często okazuje się dość autorytarnym przywódcą. W takich sytuacjach, nie przejmuje się zdaniem innych i może okazać się, że szybko straci władzę.

Fryderyk kocha życie i potrafi czerpać z każdej chwili prawdziwą przyjemność. Uwielbia podróżować, szczególnie, że wędrówki stanowią jedną z jego pasji. Często wybiera się w dalekie kraje, bowiem każdą podróż traktuje, jako ekscytującą przygodę. Fryderyk lubi ryzyko i chętnie uczestniczy w dość niepewnych sytuacjach. Nieraz potrafi przegrać wszystko, aby za chwilę zdobyć jeszcze większy majątek.

W życiu miłosnym, Fryderyk poszukuje kobiety, która tak jak on, kocha przygody i wyróżnia się zaletami ducha. Marzy o przyjaciółce na całe życie, więc zwraca uwagę nie tylko na urodę, lecz także przymioty umysłu. Jest wiernym partnerem, z którym życie często przypomina fascynującą przygodę.

Patron imienia

Patronem imienia jest Fryderyk, biskup Utrechtu. Patron urodził się prawdopodobnie pod koniec VIII stulecia. Między 825 a 828 roku, wstąpił na stolicę biskupią w Utrechcie. Na jego prośbę sławny podówczas Raban Maur opracował komentarz do Księgi Jozuego. Został zamordowany 18 lipca 838 roku.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XIII wieku, w następujących formach: Frydrych, Fryderych, Fryderykh, Frydyk, Frydyryk, Fredych, Frederych, Frycek, Frydyszek, Frydusz, Fredusz, Biedrzyk. Od imienia tego pochodzą również nazwiska takie jak: Frydrych, Fredro, Frydychowicz, Fryś, Fryszkiewicz.

Fryderyk to także nazwa nagrody muzycznej przyznawanej w Polsce od 1995 r. - nazwa nagrody nawiązuje oczywiście do sławnego polskiego imiennika Fryderyka Chopina.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.