Gabriele zawsze niosą bezinteresowną pomoc i udzielają wsparcia każdej osobie. To kobiety o szlachetnym i dobrym sercu, które wkładają wiele sił w podtrzymywaniu na duchu cierpiących. Gabriele nie potrafią odmówić spełnienia prośby i dlatego mogą czasami czuć się wykorzystywane przez otoczenie.
Do największych wartości w życiu Gabriel należą miłości oraz przyjaźń. Posiadają prawdziwych przyjaciół, dla których gotowe są do wszelkich poświęceń. To kobiety zjednujące sobie najtwardsze serca i rozpalające gorące uczucia. Jednak mimo wielkiego optymizmu, Gabriele mogą przeżywać trudne momenty w życiu i w takich sytuacjach to one potrzebują pomocy bliskich.
Gabriele znane są ze swojego ciepła oraz życzliwości. To osoby, które zawsze potrafią wesprzeć radą lub dobrym słowem i co najważniejsze, ich obecność sprawia, że wszelkie konflikty idą w zapomnienie. Domy Gabriel przypominają ostoję bezpieczeństwa i każdy gość czuje się w tych miejscach, jakby odnalazł spokój duszy. To one sprawiają, że otoczenie traktuje je jako dobre anioły.
Gabriele na pierwszym miejscu stawiają rodzinę oraz najbliższych przyjaciół. To instynkt opiekuńczy sprawia, że szybko dążą do założenia własnego gniazdka rodzinnego, bowiem wśród najbliższych czują się spełnione. A Gabriele wyjątkowo potrafią pogodzić różne role i nie zaniedbują żadnych obowiązków. Kobiety o tym imieniu są wspaniałymi przyjaciółkami, żonami oraz matkami. A ich miłość sprawia, że członkowie rodziny każdego dnia czują się ważni oraz dowartościowani.
Patronką imienia jest błogosławiona Gabriela Bourla, urodzona 6 października 1746 roku w Conde we Francji. W klasztorze urszulanek w Valenciennes przyjęła imiona Maria Urszula Józefa od św. Bernarda. W czasie rewolucji, zakonnice nie zaprzestały działalności, choć w 1792 roku musiały uciekać do Mons. Zakonnice zostały skazane na śmierć i 1794 roku, pięć zakonnic zwanych „męczennicami z Valenciennes”, w tym Gabriela, szły na gilotynę odmawiając litanię i śpiewając „Misere” i „Magificat”.
W Polsce męska forma imienia występuje od XIII wieku, najpierw w formach: Gabryjał, Gabrzyjał. Gabryje i na ziemiach ruskich Hawryło, Awryło. Imię Gabriela nosiła Zapolska (1860-1921), autorka znanego dramatu, pt. „Moralność pani Dulskiej”.
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.