Imieniny Gabrieli

👩 Gabriela ♀️

Do najbliższych imienin Gabrieli zostało 180 dni, czyli 5 miesięcy i 27 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Gabriela obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 19 grudnia (czwartek) i 23 kwietnia (środa).

Pochodzenie imienia

Gabriela to żeńska forma imienia Gabriel. Imię pochodzi z języka hebrajskiego i złożone jest ze słów: geber „mąż silny” oraz e – „Bóg”. Imię oznacza „mąż Boży”, albo „Bóg jest moim męs¬twem”.

Charakterystyka osób noszących imię Gabriela

Gabriele to wulkany energii, które wprowadzają zamieszanie tam, gdzie tylko się pojawią. To kobiety zjednujące swoim ciepłem oraz poczuciem bezpieczeństwa. Zawsze uśmiechnięte i zadowolone z życia, zarażają pozytywnymi emocjami swoich najbliższych. Gabriele nie mogą narzekać na brak towarzystwa, gdyż dzięki pogodnemu usposobieniu mogą pochwalić się dużą ilością znajomych. One zawsze pobudzają do działania i potrafią zmotywować każdą osobę do aktywności. Przyciągają samych pozytywnych ludzi, zaś pesymiści trzymają się od nich z daleka, gdyż drażni ich nadmierny optymizm Gabriel.
Gabriele zawsze niosą bezinteresowną pomoc i udzielają wsparcia każdej osobie. To kobiety o szlachetnym i dobrym sercu, które wkładają wiele sił w podtrzymywaniu na duchu cierpiących. Gabriele nie potrafią odmówić spełnienia prośby i dlatego mogą czasami czuć się wykorzystywane przez otoczenie.
Do największych wartości w życiu Gabriel należą miłości oraz przyjaźń. Posiadają prawdziwych przyjaciół, dla których gotowe są do wszelkich poświęceń. To kobiety zjednujące sobie najtwardsze serca i rozpalające gorące uczucia. Jednak mimo wielkiego optymizmu, Gabriele mogą przeżywać trudne momenty w życiu i w takich sytuacjach to one potrzebują pomocy bliskich.
Gabriele znane są ze swojego ciepła oraz życzliwości. To osoby, które zawsze potrafią wesprzeć radą lub dobrym słowem i co najważniejsze, ich obecność sprawia, że wszelkie konflikty idą w zapomnienie. Domy Gabriel przypominają ostoję bezpieczeństwa i każdy gość czuje się w tych miejscach, jakby odnalazł spokój duszy. To one sprawiają, że otoczenie traktuje je jako dobre anioły.
Gabriele na pierwszym miejscu stawiają rodzinę oraz najbliższych przyjaciół. To instynkt opiekuńczy sprawia, że szybko dążą do założenia własnego gniazdka rodzinnego, bowiem wśród najbliższych czują się spełnione. A Gabriele wyjątkowo potrafią pogodzić różne role i nie zaniedbują żadnych obowiązków. Kobiety o tym imieniu są wspaniałymi przyjaciółkami, żonami oraz matkami. A ich miłość sprawia, że członkowie rodziny każdego dnia czują się ważni oraz dowartościowani.

Patron imienia

Patronką imienia jest błogosławiona Gabriela Bourla, urodzona 6 października 1746 roku w Conde we Francji. W klasztorze urszulanek w Valenciennes przyjęła imiona Maria Urszula Józefa od św. Bernarda. W czasie rewolucji, zakonnice nie zaprzestały działalności, choć w 1792 roku musiały uciekać do Mons. Zakonnice zostały skazane na śmierć i 1794 roku, pięć zakonnic zwanych „męczennicami z Valenciennes”, w tym Gabriela, szły na gilotynę odmawiając litanię i śpiewając „Misere” i „Magificat”.

Ciekawostki

W Polsce męska forma imienia występuje od XIII wieku, najpierw w formach: Gabryjał, Gabrzyjał. Gabryje i na ziemiach ruskich Hawryło, Awryło. Imię Gabriela nosiła Zapolska (1860-1921), autorka znanego dramatu, pt. „Moralność pani Dulskiej”.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.