Imieniny Gerarda

👨 Gerard ♂️

Do najbliższych imienin Gerarda zostało 121 dni, czyli 3 miesiące i 29 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Gerard obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 24 września (wtorek) i 3 października (czwartek).

Pochodzenie imienia

Gerard to imię pochodzenia germańskiego, wywodzące się od słów oznaczających "oszczep", "silny" lub "odważny".

Charakterystyka osób noszących imię Gerard

Gerard to mężczyzna, który dobro i szczęście rodziny stawia na pierwszym miejscu. Już od wczesnych lat wyróżnia się wyjątkowo silnymi więziami rodzinnymi i najchętniej spędza czas w towarzystwie najbliższych. Nie lubi opuszczać domu, szczególnie, że to miejsce traktuje jako ostoję bezpieczeństwa. Choć wydaje się, że jest zamknięty w sobie, to lubi spędzać czas w gronie najbliższych znajomych. Nie cierpi samotności, ale wybiórczo traktuje przyjaciół. Najchętniej spędza czas w towarzystwie mądrych oraz doświadczonych życiowo osób. Choć uwielbia czerpać przyjemności z życia, to również dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego. Może pochwalić się ciekawymi zainteresowaniami oraz wszechstronną wiedzą w różnych dziedzinach. Gerard jest interesującym mężczyzną pod wieloma aspektami. Także wyróżnia się uczynnością i często obdarza najbliższych wyjątkową troską oraz opieką.

W pracy zawodowej, Gerard poszukuje stanowisk, które umożliwiają swobodę działania oraz kreatywne podejście. Często ma tysiąc pomysłów na minutę i nie obawia się realizacji własnych marzeń. W życiu zawodowym wyróżnia się sumiennością oraz dużą odpowiedzialnością. Nie odkłada niczego na później i zawsze okazuje się terminowy. Ma szansę na odniesienie spektakularnego sukcesu.

W życiu osobistym, Gerard okazuje się być urodzonym altruistą. Często angażuje się w społeczne akcje i chętnie udziela się charytatywnie. Wierzy w dobroć człowieka, szczególnie, że sam wyróżnia się szlachetnym sercem. Jego postawa wzbudza powszechny szacunek i nieraz traktowany jest jako autorytet w wielu sprawach. Jednak on sam nie lubi znajdować się w centrum zainteresowania i często woli znajdować się w cieniu niż w blasku sławy.

W miłości, poszukuje kobiety o spokojnym oraz dobrym charakterze. Jest bardzo uczuciowy i stały w emocjach, dlatego okazuje się wiernym oraz lojalnym partnerem. Często dąży do stabilizacji uczuciowej i podobnej postawy oczekuje od kobiety. Jak już wspomniano, Gerard jest bardzo rodzinny, dlatego dobro najbliższych jest dla niego najważniejsze.

Patron imienia

Patronem imienia jest Święty Gerard, biskup i męczennik. Święty urodził się w Wenecji w 977 roku. Udał się na misję chrześcijańską w celu nawracania pogańskich Węgrów. Gdy w 1030 roku powstała metropolia Csanad, został wezwany do objęcia stolicy biskupiej. Gerard zostawił kilkanaście pism, z których do naszych czasów ocalało tylko jedno: Komentarz do księgi Daniela nad pieśnią trzech młodzieńców w piecu ognistym. W ikonografii przedstawiany w stroju biskupim. Do jego atrybutów należą: mitra, pastorał, palma, kadzielnica i łódka, wizerunek Matki Bożej.

Ciekawostki

Według źródeł ludowych, imię to wywodzi się od polskiego wyrażenia gier rad, czyli 'ten, który rad igra (bawi się)’. Imię to spotykane jest częściej na granicy niemieckiej.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.