Imieniny Gerharda

👨 Gerhard ♂️

Do najbliższych imienin Gerharda zostało 56 dni, czyli 1 miesiąc i 25 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Gerhard obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 23 kwietnia (wtorek), 24 września (wtorek), 16 października (środa) i 27 stycznia (poniedziałek).

Pochodzenie imienia

Gerhard to imię pochodzenia germańskiego, złożone z elementów: ger- (gari-) 'oszczep' i -hard' ‘mężny, odważny, trwały, mocny'.

Charakterystyka osób noszących imię Gerhard

Gerhard to mężczyzna, który dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu. Chętnie opiekuje się najbliższymi i bywa, że to on szczególnie dba o relacje rodzinnie. Jest typowym tradycjonalistą, który niechętnie zgadza się na jakiekolwiek zmiany w życiu. Nie jest samotnikiem, lecz uwielbia spędzać czas w gronie najbliższych przyjaciół. Choć nie może narzekać na brak towarzystwa, to czasami woli spędzić samotnie wieczór w zaciszu domowym. Dom traktuje, jako ostoję bezpieczeństwa i często stanowi jego twierdzę przed zgiełkiem świata. Gerhard nie marnuje czasu na ulotne przyjemności, ale każdą chwilę wykorzystuje do zdobycia cennego doświadczenia życiowego.

Gerhard lubi otaczać się mądrymi i kreatywnymi ludźmi. To człowiek, który nie cierpi nudy i raczej zawsze znajduje sobie twórcze zajęcie. Posiada artystyczną duszą i chętnie realizuje się w kreatywnych działaniach. I dzięki tym uzdolnieniom, może pochwalić się ciekawymi dziełami. Gerhard posiada wrażliwą duszę oraz gorące serce. Często w życiu kieruje się emocjami, bowiem, to głos serca znajduje się na pierwszym miejscu. Choć bywa, że nie każda decyzja okazuje się trafna, to jednak nie przejmuje się porażkami i dalej zmierza do celu.

Gerhard jest człowiek honorowym oraz sprawiedliwym. Nigdy nie zdarza się, aby jego zachowanie zaprzeczało wartościom moralnym, bowiem to one stają się drogowskazem w jego życiu. A taka postawa wzbudza powszechny podziw i często stawiany jest, jako wzór do naśladowania. Ale przez wrodzoną skromność, Gerhard nie cierpki znajdować się w centrum zainteresowania i raczej ucieka od wszelkich form uznania. Działa bezinteresownie i nie oczekuje żadnego podziękowania za swoje czyny.

W życiu zawodowym, Gerhard wyróżnia się sumiennością oraz wytrwałością. Zawsze perfekcyjnie wywiązuje się ze swoich obowiązków, dlatego ma dużą szansę na odniesienie spektakularnego sukcesu. Niestety, ale Gerhard nie potrafi wykorzystać swojego potencjału i zdarza się, że może marnować siły na mało znaczące działania.

W życiu miłosnym, Gerhard poszukuje partnerki o spokojnym oraz opanowanym charakterze. Marzy o spotkaniu miłości swojego życia, więc nie jest zwolennikiem szalonych romansów. Raczej jest stały w uczuciach i nie zmienia partnerek jak rękawiczek. To mężczyzna, który potrafi stworzyć szczęśliwy związek, oparty na gorącej miłości oraz szacunku.

Patron imienia

Patronem imienia jest Gerhard Franziskus Johannes Hirschfelder , błogosławiony i męczennik Kościoła katolickiego. Był niemieckim ksiądzem rzymskokatolickim, który otwarcie krytykował narodowy socjalizm. Rozwijał katolickie organizacje młodzieżowe, które miały zapobiec szerzeniu się ideologii narodowosocjalistycznej. Zginął w niemieckim obozie koncentracyjnym. Proces beatyfikacyjny Gerharda Hirschfeldera został zapoczątkowany 19 września 1998 roku mszą św. w katedrze w Münster koncelebrowaną przez bpa Joachima Reinelta ordynariusza diecezji Miśni i Drezna. 27 marca 2010 roku papież Benedykt XVI uznał śmierć duchownego za śmierć męczeńską. Uroczystości beatyfikacyjne odbyły się 19 września 2010 roku w katedrze w Münster.

Ciekawostki

W Polsce imię to nigdy nie osiągnęło dużej popularności.Według źródeł, imię to wywodzi się od wyrażenia gier rad, czyli 'ten, który rad igra’. Imię to najczęściej występuje na pograniczu niemieckim.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.