Imieniny Gracjana

👨 Gracjan ♂️

Do najbliższych imienin Gracjana zostało 248 dni, czyli 8 miesięcy i 4 dni.

Gracjan obchodzi swoje imieniny najczęściej 18 grudnia (środa)

Pochodzenie imienia

Gracjan to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od rzeczownika gratia, które oznacza "łaska, uczynność, usłużność, wdzięk".

Charakterystyka osób noszących imię Gracjan

Gracjan to mężczyzna, który wyróżnia się opanowaniem oraz spokojem ducha. Ma tendencję do fantazjowania, szczególnie, że posiada wszechstronnie rozwiniętą wyobraźnię. Często ucieka do świata wewnętrznego i niechętnie zajmuje się przyziemnymi sprawami. W życiu kieruje się ponadczasowymi wartościami moralnymi i nie potrafi zrozumieć odmiennych postaw. Gracjan jest typowym tradycjonalistą, twardo trzymającym się swoich poglądów. Nie przejmuje się dobrami materialnymi i cóż, większą wagę przykłada do rozwoju osobistego niż do pieniędzy. Nie dąży do osiągnięcia zaszczytów, lecz w życiu kieruje się duchową drogą. I choć jego postawa może wzbudzać niepochlebne opinie, to nie przejmuje się oceną otoczenia. Nie zmienia swoich przekonań pod wpływem innych i dlatego często okazuje się być samotnikiem z wyboru. Nie jest duszą towarzystwa i lubi przebywać w gronie kilku sprawdzonych oraz wiernych przyjaciół. A on sam jest lojalnym towarzyszem życia i chętnie ofiaruje swoje wsparcie najbliższym. Jest także domatorem, a dom traktuje jako ostoję bezpieczeństwa.

Gracjan nie lubi czuć się zdominowanym i dąży do zachowania pełnej wolności. Posiada wrażliwe serce i chętnie angażuje się we wszelkie społeczne akcje. Często pomaga innym i cóż, należy przyznać, że jego altruistyczna postawa wzbudza powszechny szacunek. Niestety, ale jego dobre serce bywa często wykorzystywane prze z ludzi bez skrupułów. Może paść ofiarą manipulacji, szczególnie, że Gracjan bywa łatwowierny.

Gracjan posiada niespotykaną inteligencję oraz wyjątkową intuicję. Należy do bystrych oraz zaradnych życiowo osób, dlatego nie może narzekać na brak zajęcia. W pracy zawodowej poszukuje stanowiska, które gwarantuje swobodę działania. Gracjan posiada artystyczne uzdolnienia, choć jego twórczość znana jest niewielkiemu gronu znajomych.

W życiu uczuciowym, Gracjan poszukuje kobiety o wrażliwym i dobrym sercu. Nie jest zwolennikiem krótki miłostek i raczej od wczesnych lat marzy o stabilizacji uczuciowej. Wyjątkowo dba o potrzeby najbliższych, dlatego okazuje się, że jest wspaniałym partnerem i kochającym ojcem.

Patron imienia

Patronem imienia jest Gracjan, męczennik spod Amiens. Jego grób znajduje się w miejscowości o nazwie Saint-Gratien. Według podania, obok grobu rośnie drzewo leszczynowe, z którego pielgrzymi spożywali orzechy. Przed śmiercią Gracjan wsadzil do ziemi swój pasterski kij, który wyrósł we wspomnianą leszczynę.

Ciekawostki

W Polsce znana jest data imienin Gracjana obchodzona 18 grudnia, ale to w rzeczywistości imieniny mało popularnego imienia Kacjan.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.