Imieniny Helgi

👩 Helga ♀️

Do najbliższych imienin Helgi zostało 316 dni, czyli 10 miesięcy i 10 dni.

Helga obchodzi swoje imieniny najczęściej 14 stycznia (wtorek)

Pochodzenie imienia

Helga to imię żeńskie pochodzenia germańskiego. Według pewnej teorii wywodzi się od słowa „helge”, które oznacza: „szczęśliwy, pomyślny, zdrowy”.

Charakterystyka osób noszących imię Helga

Helga to kobieta, która wyróżnia się dobrymi relacjami z otoczeniem. Jest bardzo rodzinna i dlatego dobro najbliższych stawia na pierwszym miejscu. Uwielbia opiekować się innymi i chętnie troszczy się o potrzebujących. Nie jest obojętna wobec cierpienia innych i zawsze stara się nieść bezinteresowną pomoc. W życiu kieruje się jasno określonymi zasadami i honor stawia na pierwszym miejscu. Woli mięć czyste sumienie, niż zdecydować się na oszustwo. Helga ma bardzo wrażliwe serce i przez tę wrażliwość cierpi nieraz za innych.

Helga podlega silnym wpływom otoczenia. Często zmienia przekonania pod naciskiem innych osób i bywa, że nie potrafi walczyć o swoje szczęście. Niestety, ale niektórzy potrafią wykorzystać jej słabość i nieraz pada ofiara manipulacji. Helga posiada dobrze rozwiniętą inteligencję i w życiu kieruje się intuicją. Czasami rozum znajduje się na drugim miejscu, przez co nie zawsze podejmuje odpowiednie decyzje.

Helga jest niezwykłą altruistką. Zawsze oferuje swoje wsparcie, nawet kosztem własnego dobra. Zdarza się, że zaniedbuje swoje potrzeby, przez co sama potrzebuje pomocy. Może pochwalić się gronem bliskich znajomych, bowiem przyciąga do siebie wiele wartościowych serc. Jednak nie potrafi nikomu odmówić spełnienia prośby i bywa, że rezygnuje z osobistego szczęścia.

W pracy zawodowej, wyróżnia się sumiennością oraz wytrwałością. Czasami jest dość roztrzepana i zdarza się, że zapomina o ważnych terminach. Jednak zazwyczaj potrafi poradzić sobie w trudnych sytuacjach i cóż, często działa pod presją czasu oraz przełożonych. Jest odpowiedzialną osobą, które nie ucieka od obowiązków. Helga nie wspina się po szczeblach kariery i raczej rezygnuje z drogi rozwoju. Zazwyczaj ogranicza się do jednego stanowiska i nie cierpi wszelkich zmian w swoim życiu. Bywa, że prowadzi dość rutynowe życie, lecz ona nie potrzebuje przygód, aby czuć się szczęśliwie.

W miłości poszukuje dobrego partnera. Nie jest zwolenniczką krótkich miłostek, lecz poświęca siły i czas na pogłębianie związku. Często marzy o prawdziwej miłości na całe życie i dlatego nie każdy ma szansę na zdobycie jej serca. Ona sama uważa, że tylko wyjątkowy mężczyzna jest jej przeznaczony, więc skreśla przeciętnych panów. I cóż, jak to w życiu bywa, książę nie zawsze pojawia się na jej drodze życia. W takich sytuacjach zazwyczaj wybiera samotność, niż poszukiwanie szczęścia w ramionach zwykłego mężczyzny.

Patron imienia

Patronką imienia jest Helga (Hilga, Ilga) ze Schwarzenbergu. Według legendy była siostrą błogosławionych Merbota i Diedona. Zmarła około 1115 roku. Wzywana przy chorobach oczu.

Ciekawostki

Wschodniosłowiańskim przekształceniem imienia Helga jest Olga. Imię to również pojawia się w Polsce, ale głównie w formie Olga.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.