Imieniny Herberta

👨 Herbert ♂️

Do najbliższych imienin Herberta zostało 166 dni, czyli 5 miesięcy i 14 dni.

Herbert obchodzi swoje imieniny najczęściej 16 marca (sobota)

Pochodzenie imienia

Herbert to imię pochodzenia germańskiego, Herbert. Imię wywodzi się od słowa oznaczającego "błyszczący", "jaśniejący".

Charakterystyka osób noszących imię Herbert

Herbert to mężczyzna, który wyróżnia się opanowaniem oraz spokojnym charakterem. Często przypomina głaz, bowiem nic jest w stanie zachwiać jego równowagi psychicznej. Jest także indywidualistą, wyróżniającym się z tłumu przeciętnych osób. Lubi znajdować się w centrum zainteresowania otoczenia, lecz nie dąży do sławy za wszelką cenę. Herbert należy do aktywnych osób i nie czeka z założonymi rękami na poprawę losu. Nie obawia się poważnych decyzji i z optymizmem patrzy w przyszłość.

Herbert nie jest typowym samotnikiem, lecz ceni sobie spokój oraz ciszę. Nie lubi przebywać w gronie nieznajomych osób, więc wobec nieznanego otoczenia zachowuje pewien dystans. Jednak lubi spędzać czas w towarzystwie mądrych i dojrzałych osób, bowiem on sam już od najmłodszych lat wyróżnia się dojrzałością emocjonalną oraz psychiczną. Herbert nie obawia się realizacji własnych marzeń i przez całe życie dąży do spełniania swoich pragnień. Jednak nie marnuje chwili na zbyteczne przyjemności, lecz skupia się na gromadzeniu doświadczenia życiowego. A taka postawa wzbudza powszechny szacunek i często Herbert stawiany jest jako wzór do naśladowania. Jednak on sam nie czuje się autorytetem i z rozdrażnieniem reaguje na każde komplementy.

Herbert posiada artystyczną duszę i najczęściej poszukuje spełnienia w sztukach pięknych. W pracy zawodowej wyróżnia się odpowiedzialnością oraz kreatywnymi pomysłami. Herbert chętnie zajmuje stanowiska związanie z twórczym działaniem, więc unika wykonywania rutynowych czynności. Herbert jest skarbnicą kreatywnych i trafnych pomysłów, więc często usamodzielnia się zawodowo i potrafi połączyć pasję z pracą. To mężczyzna o bogatej osobowości i ciekawym charakterze. Choć bywa skryty i niechętnie opowiada o swoich marzeniach, to po bliższym poznaniu okazuje się, że jest wspaniałym i wiernym przyjacielem.

W życiu miłosnym, Herbert poszukuje mądrej i spokojnej partnerki. Wyjątkowo dba o potrzeby kobiety, lecz wybiórczo traktuje panie i nie każda dama ma szansę na zdobycie jego serca. Herbert wyróżnia się trwałością uczuć i cóż, to nie jest mężczyzna, który zmienia partnerki jak rękawiczki. Bywa dobrym ojcem i wspaniałym mężem, więc związek z tym mężczyzną, może okazać się szczęśliwy i spełniony.

Patron imienia

Patronem imienia jest Herbert, pustelnik z Cumberland. Żył na wysepce zatoki Derwentwater (Cumberland) i przyjaźnił się ze św. Kutbertem. Razem oddali życie Bogu w dniu 20 marca 687 roku.

Ciekawostki

W Polsce imię to pojawiło się w XIII wieku w formach: Herbort, Herbord, Arbord, Erbort, Erbot, Hebart, Hebert, Herbołd, Herbot, Herbut, Herburt. Imię to również występuje jako nazwisko.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.