Imieniny Hipolita

👨 Hipolit ♂️

Do najbliższych imienin Hipolita zostały 52 dni, czyli 1 miesiąc i 21 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Hipolit obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 13 sierpnia (wtorek), 21 września (sobota) i 3 lutego (poniedziałek).

Pochodzenie imienia

Hipolit to imię pochodzenia greckiego. Imię wywodzi się od słowa hippólytos oznaczającego "powozić koniem", "mający rozpędzone konie".

Charakterystyka osób noszących imię Hipolit

Hipolit to mężczyzna, który już o wczesnych lat marzy o wielkim sukcesie. I z każdym rokiem zbliża się do osiągnięcia wyznaczonego celu. Nie oszczędza własnych sił i cóż, należy przyznać, ze jest wytrwały w swoich zamierzeniach. Dlatego prędzej czy później, osiągnie wielki sukces.

Hipolit nie jest samotnikiem, lecz zazwyczaj nie ma czasu na spotkania towarzyskie. Chętnie poświęca czas na praktyczne zajęcia i dlatego nie może narzekać na nudę. Jednak może pochwalić się małym gronem wiernych przyjaciół, bowiem Hipolit jest wiernym oraz lojalnym przyjacielem. Szczególnie dba o dobre relacje z otoczeniem, więc nie wdaje się w żadne konflikty. Jednak to nie oznacza, że nie potrafi bronić swojego szczęścia, bowiem w przypadku zagrożenia, odważnie staje do walki. Walczy ze wszelkimi przeciwnościami losu i uparcie dąży do celu. Lubi pomagać innym, lecz uważa, że pomoc powinna wyróżniać się mądrością, więc zazwyczaj nie każdy otrzymuje od niego wsparcie. Choć sprawia wrażenie chłodnego i opanowanego mężczyzny, to w jego duszy toczy się burza emocji. Jednak on sam sobie nie pozwala na żadną spontaniczność i zwykle trzyma emocje pod kontrolą. W życiu kieruje się logiką i każdą decyzję poddaje dokładnej analizie. Nie wykonuje czynności pod wpływem chwili, lecz musi dokładnie przeanalizować każdy plan działania.

W pracy zawodowej, Hipolit poszukuje stanowiska ambitnego oraz z szansą na dalszy rozwój. On sam stawia przed sobą wygórowane cele, ale zazwyczaj potrafi sprostać w każdej sytuacji. Często stawiany jest jako wzór do naśladowania, ale on nie cierpi znajdować się w centrum zainteresowania. Choć jest prawdziwym autorytetem, to jednak przez wrodzoną skromność nie przechwala się odniesionymi sukcesami. To człowiek sukcesu, który każde zamierzenie doprowadza do celu.

W miłości, Hipolit nie ma czasu na szukanie prawdziwej miłości. Często uważa, że najpierw musi zapewnić przyszłej rodzinie odpowiednią stabilizację finansową, zaś dopiero w późniejszym wieku rozpoczyna poszukiwania wybranki serca. Jest wiernym oraz lojalnym partnerem, ceniącym sobie szczęście rodzinne. Chętnie angażuje się życie domowników i bywa, że gotowy jest do zrezygnowania z własnych ambicji na rzecz dobra najbliższych. Potrafi stworzyć związek oparty na wzajemnej miłości oraz wielkim szacunku do domowników. A jego ognisko domowe płonie prawdziwym ogniem uczuć.

Patron imienia

Patronem imienia jest św. Hipolit, pisarz wczesnego Kościoła, prezbiter, męczennik i antypapież w latach 217-235. Hipolit urodził się prawdopodobnie w Azji Mniejszej w drugiej połowie II wieku. W czasie prześladowań za panowania cesarza Maksymina Traka został zesłany w 235 roku na Sardynię, gdzie poniósł śmierć.

Ciekawostki

W Polsce imię to pojawiło się już w XI wieku w formie Hipolitus. W XIII i XIV wieku występowały następujące postacie: głównie Ipolit oraz Polit. W XV wieku Ipolit mieszano niekiedy z imieniem Dypołt, Dypolt i Dziepołt, wywodzącym się z niemieckiego Diepolt, Diepold. W XIX wieku pojawiły się zdrobnienia: Hipek, Hipcio.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.