Imieniny Honoraty

👩 Honorata ♀️

Do najbliższych imienin Honoraty zostało 210 dni, czyli 6 miesięcy i 27 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Honorata obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 22 grudnia (niedziela) i 11 stycznia (sobota).

Pochodzenie imienia

Honorata to żeński odpowiednik imienia łacińskiego Honorat, oznaczający "czczony, szanowany, wymagający szacunku".

Charakterystyka osób noszących imię Honorata

Honorata to kobieta, która wyróżnia się pewnością siebie oraz wielką niezależnością. Jest indywidualistką, która zazdrośnie strzeże swojej wolności. Zawsze działa według własnych przekonań i czasami przypomina kota zmierzającego własnymi ścieżkami. Honorata nie należy do pokornych osób i często pokazuje ostre pazurki. Odważnie walczy ze wszelkimi przeciwnościami losu i bywa, że niezrażona niczym dąży za wszelką cenę do określonego celu. Jednak jej zachowanie nie świadczy o pełnej determinacji, lecz wierze we własne możliwości. Posiada wiele uzdolnień, które sprawiają, że należy do niebanalnych osób.

Honorata zna swoją wartość i wie, że może wiele osiągnąć. To osoba, która wzbudza wielki szacunek oraz podziw otoczenia. Nie jest typem osoby, która z optymizmem podchodzi do życia, lecz często przejmuje się problemami własnymi i najbliższych. Niechętnie patrzy w przyszłość z radością, ale często układa czarne scenariusze. Choć sprawia wrażenie, że jest samotnikiem, to jednak lubi spędzać czas w gronie najbliższych. Dość wybiórczo traktuje znajomych i nie każdy ma szansę na zdobycie jej zaufania. Bywa, że woli spędzić czas samotnie niż w gronie osób, które wydają się być płytkie i niedojrzałe. Honorata ceni sobie towarzystwo mądrych i doświadczonych życiowo osób, które podobnie jak ona, wyróżniają się dojrzałością emocjonalną.

W pracy zawodowej, Honorata odznacza się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Zawsze perfekcyjnie wywiązuje się ze swoich obowiązków i raczej nie zapomina o ważnych terminach lub spotkaniach. Bywa, że posiada żyłkę przedsiębiorcy i spełnia się w swoim biznesie. A co ważne, ma wszelkie predyspozycje do osiągnięcia wielkich sukcesów. Niestety, ale często cierpi na brak wolnego czasu, przez co zaniedbuje swoje inne potrzeby oraz relacje z najbliższymi. I dopiero jawne pretensje ze strony rodziny, działają na nią jak kubeł zimnej wody. W takiej sytuacji zaczyna rozdzielać poszczególne dziedziny życia, zwracając większą uwagę na potrzeby innych. Jednak przez całe życie musi walczyć z tendencją do pracoholizmu, bowiem pracę traktuje, jako sposób na życie.

W miłości, Honorata wyróżnia się opanowaniem oraz spokojem. To kobieta, która zdobywa i na pewno nie jest zdobywana. Lubi przejmować inicjatywę i często to ona wybiera sobie partnera. Jest również szczerą osobą, więc potrafi wyrazić swoje oczekiwania, co do związku. Często jej relacje damsko-męskie przypominają transakcję handlową, bowiem ona zwraca uwagę nie tylko na korzyści duchowe, lecz także na materialne. Jednak należy przyznać, że jest wierną orz lojalną partnerką, która potrafi stworzyć szczęśliwy związek pełen dozgonnej miłości.

Choć początkowo nie jest zwolenniczką poważnych związków, to jednak w przypadku prawdziwej miłości gotowa jest do szybkiego założenia swojego gniazda rodzinnego. Okazuje się być wspaniałą matką i dobrą żoną, która staje się ostoją szczęśliwego domu.

Patron imienia

Patronką imienia jest Honorata z Pawii, rodzona siostra św. Epifaniusza. Była najmłodszą z czterech jego sióstr, które nosiły imiona Specioza, Luminoza i Liberata. Podczas najazdu na miasto w 476 roku, przez Gotów, została branką Odoakera, ale została wykupiona przez brata. Zmarła śmiercią naturalną w opinii świętości i została pochowana obok brata w kościele św. Wincentego w rodzinnym mieście.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XIX wieku, najczęściej w spieszczeniach Honorka, Honorcia, Honoratka.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.