Imieniny Idy

👩 Ida ♀️

Do najbliższych imienin Idy zostały 53 dni, czyli 1 miesiąc i 22 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Ida obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 4 września (środa) i 13 kwietnia (niedziela).

Pochodzenie imienia

Ida to imię pochodzenia łacińskiego. Imię to powstało od słowa Idus, stanowiącego nazwę dnia w kalendarzu rzymskim lub świąt obchodzonych na cześć Dionizosa. Według innej teorii, imię Ida ma pochodzenie germańskie i oznacza „pracę, czyn”.

Charakterystyka osób noszących imię Ida

Ida to kobieta, która wyróżnia się wielkim spokojem, Sprawia wrażenie, że nic ani nikt nie jest w stanie wyprowadzić jej z równowagi. Zawsze kieruje się rozsądkiem i cóż, nie poddaje się emocjom. Potrafi zachować zimną krew w każdej sytuacji i cóż, nie można powiedzieć, że jest niepoprawną marzycielką. Twardo stąpa po ziemi i trzyma się określonych zasad. Często wydaje się, że nie odczuwa większych emocji, lecz w jej duszy toczy się prawdziwa burza uczuć. Jednak nie potrafi wyrazić wszystkich emocji i bywa, że zamyka się w swoim świecie.

Ida nie jest duszą towarzystwa. Woli spędzać czas w samotności i niechętnie udziela się towarzysko. Preferuje spokojne rozrywki i nie rzuca się w wir szalonych przygód. Zachowuje się z wielką ostrożnością, bowiem obawia się cierpienia czy porażek. Woli ukrywać swoją wrażliwość, z powodu strachu przed wykorzystaniem jej serca. Ida walczy z wieloma kompleksami, które podcinają jej skrzydła. Często snuje czarne myśli na temat przyszłości i raczej należy do biernych osób. Woli czekać na rozwiązanie problemu niż wziąć się w garść. Czasami porównuje się do innych kobiet i bywa, że nie zawsze widzi siebie w optymistycznym świetle.

Ida sprawia wrażenie, jakby skrywała w sobie wiele tajemnic. I często nikt nie jest w stanie poznać jej prawdziwej natury, szczególnie, że ona broni swojej prywatności. Zdarza się, że trzyma dystans wobec innych i nie pozwala nikomu na zbliżenie się do siebie. Jednak Ida jest bardzo wartościową osobą, która posiada wspaniałe zalety. Przyciąga do siebie wiele wartościowych serc i cóż, uwielbia pomagać innym. Chętnie oferuje swoją pomoc i nieraz stawia problemy otoczenia na pierwszym miejscu.

W pracy zawodowej, Ida odznacza się sumiennością oraz pracowitością. Jest bardzo cichą osobą, która nie wspina się po szczeblach kariery. Lubi zajmować stanowiska związane z rutynowymi czynnościami. Nie cierpi znajdować się w centrum zainteresowania i dlatego nie chwali się swoimi sukcesami. Jednak potrafi osiągnąć sukces, bowiem w pracy jest wytrwała oraz odpowiedzialna.

W miłości, Ida poszukuje spokojnego mężczyzny, przy którym poczuje się bezpiecznie. Nie zależy jej na krótkich miłostkach, lecz dąży do stabilizacji uczuciowej. Ale często obawia się zaangażowania się w relację damsko-męską zwłaszcza, że należy do lękliwych osób. Ida jest wierną oraz lojalną partnerką. Potrafi stworzyć szczęśliwy związek oparty na miłości oraz szacunku. Lecz będzie zawsze potrzebowała wsparcia ze strony najbliższych, szczególnie partnera.

Patron imienia

Patronką imienia jest Ida, najważniejsza opatka kolońskiego opactwa Panny Marii na Kapitolu. Ida była córką palatyna Ezzona i Matyldy Saksońskiej, siostrą królowej Polski Rychezy oraz opatki Teofano. Pomiędzy latami 1031 a 1038 rokiem Ida została przełożoną klasztoru Matki Boskiej w Gandersheim. Ida była fundatorką dzieł sztuki. Prawdopodobnie wraz z bratem, kazała wznieść nowy kościół Panny Marii na Kapitolu. Patronka fundowała także wyposażenie kościoła, z którego przetrwały dwa obiekty. Ida zmarła w 1060 roku i została pochowana w kościele Panny Marii na Kapitolu.

Ciekawostki

Co ciekawe, imię to nosi planetoida, krążąca w głównym pasie planetoid oraz tę nazwę nosiły dwie góry w starożytnym świecie greckim.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.