Imieniny Ilony

👩 Ilona ♀️

Do najbliższych imienin Ilony zostało 30 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Ilona obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 18 sierpnia (niedziela) i 23 kwietnia (środa).

Pochodzenie imienia

Ilona jest węgierską formą imienia Helena, zaś imię Helena pochodzi od greckiego słowa hel- 'blask, jasność' lub helán- 'pochodnia'.

Charakterystyka osób noszących imię Ilona

Ilony to niepoprawne romantyczki, które wciąż marzą o wielkiej miłości, podobnej do romantycznych powieści. Często one same uważają, że są jak bohaterki tych książek, bowiem wciąż czekają na miłosne uniesienia. Jednak, gdy ich życie ubogie jest w romantyczne przygody, to szukają różnych metod urozmaicenia swojego losu. Choć wydaje się, że wciąż bujają w obłokach, to jednak potrafią twardo stąpać po ziemi. Ilony często zaskakują otoczenie zdrowym rozsądkiem i nieraz obronną ręką wychodzą z najgorszych tarapatów.
Ilony wyróżniają się elegancją oraz prawdziwymi manierami, świadczącymi o wysokiej kulturze osobistej. Najlepiej czują się w podobnym do niej towarzystwie i często mogą pochwalić się wpływowymi znajomościami. Preferują spotkania w kameralnym gronie niż duże imprezy, gdyż czują się niepewnie w obcym otoczeniu. To kobiety pewne siebie, które wyróżniają się silnym charakterem oraz dużą odpornością psychiczną. Nie poddają się w obliczu porażki i nigdy nie decydują się na ucieczkę. Odważnie dążą do osiągnięcia celu i walczą ze wszelkimi przeciwnościami losu. Kobiety o tym imieniu są uparte i nie łatwo można je namówić do zmiany przekonań, zwłaszcza w trakcie zażartych dyskusji. Zawsze potrafią pokonać przeciwnika w trakcie rozmowy i nigdy nie przyznają się do strachu lub niepewności.
Ilony uwielbiają błyszczeć w towarzystwie, a ich pewność siebie oraz elegancja przyciąga męski wzrok jak magnes . Nie mogą narzekać na brak zainteresowania ze strony panów, choć to często ich powodzenie wzbudza zazdrość u innych kobiet. Lecz Ilony nie przejmują się złośliwymi komentarzami i nie zmieniają swojego zachowania. To kobiety, które nie maja oporów przed opowiadaniem o swoich sukcesach, choć posiadają głęboko ukryte tajemnice.
Ilony zawsze dotrzymują danego słowa i zachowują się lojalnie wobec przyjaciół. To Ilony gotowe są do wszelkich poświęceń i nigdy nie opuszczają najbliższych w potrzebie. Bardzo dbają o przyjaźń i miłość, bowiem uważają, że to najważniejsze relacje w życiu. Choć zawsze pomocne, to niekiedy czują się zmęczone i potrzebują chwili odpoczynku. A często to stres sprawia, że mogą odczuwać frustrację i lęk, zwłaszcza w trakcie wykonywania ważnych zadań. Dlatego tak potrzebują spokojnej atmosfery, gdyż wtedy czują się najszczęśliwsze.

Patron imienia

Patronką imienia jest błogosławiona Ilona Węgierska, żyjąca na początku XIII wieku. W Veszprem wstąpiła do zakonu dominikanek. Przez 7 lat znajdowała się pod opieką św. Małgorzaty, zaś krótko przed śmiercią zaczęła doznawać wizji i stygmatów. Błogosławiona zmarła 15 listopada 1270 roku. Jej kult jest nadal żywy w zakonach dominikańskich oraz na Węgrzech, choć nigdy nie została oficjalnie beatyfikowana.

Ciekawostki

Imię Ilona w Polsce nosi około 50 tys. kobiet.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.