Imieniny Ingi

👩 Inga ♀️

Do najbliższych imienin Ingi zostało 129 dni, czyli 4 miesiące i 7 dni.

Inga obchodzi swoje imieniny najczęściej 25 października (piątek)

Pochodzenie imienia

Inga to imię żeńskie pochodzenia germańskiego i oznacza: "córkę bohatera".

Charakterystyka osób noszących imię Inga

Inga to kobieta, która wyróżnia się talentem organizatorskim. Potrafi pogodzić ze sobą wszelkie dziedziny życia i cóż, jest niezwykle poukładaną osobą. Inga zawsze wywiązuje się ze wszystkich obowiązków i dlatego, nie można jej niczego zarzucić. Żyje według ustalonego planu i wie, do czego dąży i co chce osiągnąć. Już od najmłodszych lat odznacza się powagą i nie należy do lekkoduchów. Twardo stąpa po ziemi i nie pozwala sobie na chwilę zapomnienia.

Inga nie cierpi bezczynie spędzać czasu. Stale jest zajęta praktycznymi czynnościami, więc nie może narzekać na nadmiar wolnego czasu. Doskonale sobie radzi we wszelkich sytuacjach i bywa, że stawiana jest jako wzór do naśladowania. Jednak ona nie lubi znajdować się w centrum uwagi i raczej ucieka od blasku sławy. Jednak zawsze znajduje chwilę dla najbliższych i jej przyjaciele mogą zawsze na nią liczyć.

Inga słynie ze swojej szczerości, bowiem zawsze mówi to, co w danej chwili myśli. Uważa, że najgorsza prawda jest lepsza niż najpiękniejsze kłamstwo, więc wszelkie gładkie słówka nie są w jej stylu. Inga nie udaje sympatii i raczej nie należy do komplemenciarzy. Jest bardzo szczerą osobą i dlatego można liczyć na prawdziwą opinią z jej strony. Nie obawia się swoich przekonań i głośno mówi o własnych poglądach.

Inga lubi rywalizację, zwłaszcza, że uwielbia odnosić sukcesy. Choć jest wyczulona na swoim punkcie, to jednak potrafi uczyć się na błędach. Szybko koryguje swoje wady i cóż, bywa, że jest perfekcjonistką w każdej sytuacji. Niestety, ale przez taką postawę może narzucać innym swoją wolę i nie zawsze zwraca uwagę na możliwości innych. Uważa, że jeżeli ona poradzi sobie z trudnym zadaniem, to również otoczenie nie będzie miało z tym żadnego problemu.

W pracy zawodowej wyróżnia się sumiennością oraz pracowitością. Chętnie wywiązuje się ze swoich obowiązków i odnosi duże sukcesy. Lubi zajmować kierownicze stanowiska i dlatego najczęściej kieruje innymi. Często nastawiona jest na odniesienie sukcesy i nie zawsze kieruje się wartościami moralnymi.

W miłości poszukuje zaradnego oraz mądrego partnera. Nie jest zwolenniczką krótkich miłostek, lecz dąży do stworzenia stałego związku. Jest wierną oraz lojalną partnerką, która zwraca uwagę na potrzeby mężczyzny. Jednak należy przyznać, że to ona jest niekwestionowanym autorytetem w domu i zazwyczaj to Inga podejmuje najważniejsze decyzje życiowe.

Ciekawostki

Imię to wywodzi się od zdrobnienia grupy imion, także męskich, znanych w kulturach germańskich i skandynawskich, które rozpoczynają się od skróty Ing, stanowiącego imię jednego z normandzkich bogów.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.