Imieniny Izabeli

👩 Izabela ♀️

Do najbliższych imienin Izabeli zostały 143 dni, czyli 4 miesiące i 20 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Izabela obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 3 września (wtorek), 23 lutego (niedziela) i 16 marca (niedziela).

Pochodzenie imienia

Imię Izabela jest hiszpańską formą imienia Elżbieta (łac. Elisabetha). Istnieje również teoria, która mówi, że imię może pochodzić od imienia biblijnej królowej Jezabel, Isabel (hebr. Izebel), żony Achaba. Imię Izabela także często występowało w hiszpańskiej rodzinie królewskiej (na przykład Izabela I Katolicka, królowa Kastylii).

Charakterystyka osób noszących imię Izabela

Izabele to kobiety, wyróżniające się ognistym temperamentem. Często sprawiają wrażenie, że w ich sercu toczy się burza uczuć. Izabele posiadają niezwykłą wrażliwość i zawsze głęboko przeżywają każdą przykrość i niepowodzenie. Nie potrafią szybko zapomnieć krzywdy i bardzo długo rozpamiętują zadany im afront. Jeżeli popełnią błąd, to często nie mają siły na stoczenie walki z przeciwnościami losu. Zdarzają się sytuacje, gdy odczuwają duży lęk przed podjęciem ważnych decyzji i najczęściej bez pomocy najbliższych, wybierają ucieczkę.
Izabele zwykle zachowują się impulsywnie i nerwowo, zwłaszcza, gdy nie potrafią osiągnąć celu. Bardzo przeżywają niepochlebne opinie o sobie i często sprawiają wrażenie zamkniętych osób. Nie potrafią pokazać swojej prawdziwej natury z obawy przed ośmieszeniem się, ale posiadają ogromny potencjał, który może sprawić, że osiągną każdy sukces. Jednak często potrzebują pomocy ze strony najbliższych, gdyż mogą czuć się zagubione.
To kobiety punktualne oraz odpowiedzialne, ale bez wiary w siebie, przez co nie potrafią rozwinąć skrzydeł. Izabele zawsze poważnie traktują każde zadanie do wykonania i nie odkładają niczego na później. Często poświęcają zbyt wiele sił, lecz nie potrafią odpoczywać. A taka postawa może przyczynić się do pracoholizmu lub przemęczenia fizycznego i psychicznego, zwłaszcza, że Izabele są zbyt ambitne i własne dobro stawiają na drugim miejscu.
Izabele wśród najbliższych czują się najlepiej, gdyż rodzina i przyjaciele stanowią dla nich ostoję oraz ochronę przed różnymi zagrożeniami. Potrafią zakochać się bez pamięci, lecz w przypadku odrzucenia, czują się bardzo nieszczęśliwe. Jednak gdy spotkają na swojej drodze prawdziwą miłość, to zaczynają żyć pełną piersią. Odnajdują szczęście oraz nabierają wiary we własne możliwości. W imię miłości osiągają każdy życiowy cel i przemieniają się w przysłowiowe motyle . A gorące uczucia sprawiają, że budzi się w nich pewność siebie. To kobiety wierne, lecz borykające się z licznymi kompleksami, więc potrzebują wyjątkowego wsparcia ze strony mężczyzny.

Patron imienia

Patronką imienia jest błogosławiona Izabela Francuska, jedyna siostra św. Ludwika IX. Mimo nalegań papieża Innocentego IV nie zgodziła się na poślubienie Konrada, syna cesarza Fryderyka II i poświęciła swoje życie służbie Bogu. W 1255 roku, przystąpiła do fundacji klasztoru oraz napisała regułę franciszkanom. Papież Leon X ogłosił ją 1521 roku błogosławioną.

Ciekawostki

Imię Izabela pojawiło się w Polsce prawdopodobnie wraz z wpływami francuskimi. Przez długi czas imię było bardzo popularne, zwłaszcza w elitarnych kręgach społecznych. Nieraz imię utożsamiono z imieniem Elżbieta. Obecnie używa się dwóch form imienia: Izabela oraz Izabella.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.