Imieniny Izydora

👨 Izydor ♂️

Do najbliższych imienin Izydora zostało 38 dni, czyli 1 miesiąc i 7 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Izydor obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 4 kwietnia (czwartek), 10 maja (piątek) i 14 grudnia (sobota).

Pochodzenie imienia

Izydor to imię pochodzenia greckiego. Imię oznacza "dar Izydy".

Charakterystyka osób noszących imię Izydor

Izydor to mężczyzna, który sprawia wrażenie zamkniętego w sobie i niedostępnego dla otoczenia. Jest cichą oraz opanowaną osobą, która dużą wagę przykłada do życia duchowego. Izydor nie zwraca uwagi na problemy związane z dobrami materialnym i cóż, może okazać się, że w tej dziedzinie życia jest dość niezaradnym mężczyzną. Izydor ma wyjątkową tendencję do mistycyzmu i często poszukuje swojej drogi duchowej. Uwielbia zagłębiać się w filozoficzne zagadnienia i nieraz zaskakuje otoczenie głębokimi refleksami dotyczącymi życia wewnętrznego.

Izydor nie lubi spędzać czas w dużym towarzystwie. Najchętniej zamyka się w czterech ścianach i oddaje się swoim pasjom. Izydor może pochwalić się niebanalnymi zainteresowaniami, lecz jego pasje znane są niewielkiej ilości osób. Izydor dużą wagę przykłada do miłości oraz przyjaźni i często wyjątkowo dba o nielicznych przyjaciół. Chętnie oferuje swoją pomocną dłoń innym i nigdy nie oczekuje za to żadnej zapłaty. W życiu kieruje się bezinteresownością i nieraz przypomina dobrego anioła. Zawsze tam gdzie zjawia się, to przynosi ze sobą spokój oraz ciepłe uczucia. Nieraz to on godzi zwaśnione strony, a jego opanowany charakter skutecznie udziela się innym.

W pracy zawodowej poszukuje stanowiska związanego ze spokojem oraz ciszą. Najchętniej pracuje w samotności i dlatego spełnia się, jako samodzielny pracownik. Często odnosi ogromne sukcesy w naukowej pracy i choć wydaje się, że może cierpieć z braku towarzystwa, to jednak on nie przejmuje się swoim losem. Choć bywa niezwykle uzdolniony, to jednak obawia się ujawnienia swoich talentów. Nieraz musi walczyć z osobistymi kompleksami, które skutecznie podcinają jego skrzydła. I często potrzebuje wyjątkowego wsparcia ze strony najbliższych.

W życiu miłosnym, Izydor nie przejawia większej inicjatywy i raczej czeka na pierwszy krok ze strony kobiety. Nie czuje się pewnie w damskim towarzystwie i najczęściej woli z daleka podziwiać panie. Ale gdy spotka na swojej drodze prawdziwą miłość, to gotowy jest do zmiany swojego życia. Pod wpływem miłości odnajduje w sobie odwagę i często okazuj es się być wspaniałym partnerem. Dobro rodziny zawsze stawia na pierwszym miejscu, więc jego dom emanuje szczęściem.

Patron imienia

Patronem imienia jest Święty Izydor z Sewilli, biskup i doktor Kościoła. Patron urodził się około 560 roku w Nowej Kartaginie, w prowincji Murcji. Jego największym dziełem życia jest dwudziestotomowy Codex etimologiarum - pierwsza próba naukowej syntezy wiedzy, jaką posiadano za jego czasów. Zmarł 4 kwietnia 636 roku i pochowano go obok św. Leonarda i św. Florentyny. W 1063 roku jego szczątki przeniesiono do Lyonu, zaś formalna kanonizacja Izydora odbyła się dopiero w 1598 roku. W ikonografii św. Izydor przedstawiany jest w stroju biskupim.Często posiada paliusz. Czasami ukazywany jako jeździec na koniu, zaś do jego atrybutów należy miecz.

Ciekawostki

Imię Izydor pojawiło się w Polsce we wczesnym średniowieczu. Początkowo imię to używane było tylko w kręgach duchownych, zaś dopiero w XIII wieku rozpowszechniło się w kolejnych warstwach społecznych.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.