Imieniny Jacentego

👨 Jacenty ♂️

Do najbliższych imienin Jacentego zostały 83 dni, czyli 2 miesiące i 22 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Jacenty obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 17 sierpnia (sobota) i 10 lutego (poniedziałek).

Pochodzenie imienia

Jacenty to imię wywodzące się od imienia Hiacynt. Jest to imię pochodzenia greckiego (Hyakinthos).

Charakterystyka osób noszących imię Jacenty

Jacenty to mężczyzna, który sprawia wrażenie zamkniętego w siebie. Niechętnie spędza czas w towarzystwie innych i raczej jest typowym domatorem. Jacenty wyróżnia się ogromną skromnością oraz oszczędnością. Nie lubi wydawać pieniędzy i często martwi się o swoją przyszłość. Nie jest z natury optymistą, lecz dość pesymistycznie podchodzi do życia. I cóż, należy przyznać, że często ma czarne wizje dotyczące przyszłości.

Jacenty nie lubi podejmować żadnych decyzji. Niechętnie angażuje się również w akcje społeczne, bowiem woli spędzać czas w domu, najlepiej nad książkami. To mężczyzna, który może pochwalić się wszechstronnymi uzdolnieniami oraz ponadprzeciętną inteligencją. Jacenty zawsze silnie skupia się na swoich sprawach, więc tak naprawdę to nic ani nikt nie jest w stanie odciągnąć go od jego działań. Jacenty wyróżnia się cierpliwością oraz wytrwałością. Nie należy do osób o słomianym zapale, lecz zawsze realizuje swoje zadania do końca. Potrafi wykorzystać swój zapał oraz uzdolnienia do osiągnięcia życiowego celu. A taka postawa potrafi wzbudzić powszechny szacunek i podziw. Ale Jacenty zdaje się nie zwracać uwagi na słowa uznania i dalej żyje we własnym świecie.

W pracy zawodowej, Jacenty poszukuje stanowiska związanego z naukowymi dziedzinami. Chętnie spełnia się w działaniach związanych z poszukiwaniem oraz odkryciami naukowymi. Choć nie jest duszą towarzystwa, to potrafi współpracować z innymi. I może nie jest urodzonym liderem, to jednak spełnia się w pomocniczych rolach. Lubi pomagać innym i chętnie dzieli się swoją wiedzą. Bywa, że proszony jest o wskazówki dotyczące rozwiązania problemu, gdyż on oprócz inteligencji posiada także dobrze rozwiniętą intuicję, która pozwala na odnalezienie wyjścia z kłopotliwych sytuacji.

W życiu miłosnym, Jacenty nie wyróżnia się większą inicjatywą. Niechętnie spędza czas w towarzystwie pań i woli ten czas poświęcić na pracę i naukę. I dopiero w późniejszym wieku, zacznie poszukiwać odpowiedniej partnerki. Marzy o kobiecie spokojnej i o dobrym charakterze. I choć może jest dość niezaradny, to jednak potrafi obdarzyć wielką miłością swoją rodzinę. Jacenty zawsze stawia dobro najbliższych na pierwszym miejscu.

Patron imienia

Patronem imienia jest Hiacynt, męczennik z Amastris w Pafla¬gonii, wspominany pod dniem 18 lipca. Wedłu źródeł, święty czynił liczne cuda, a jego grób szybko stał się miejscem pielgrzymek wiernych.

Ciekawostki

Imię Jacenty jest spolszczoną formą imienia Hiacynt. Dopiero później pojawiła się zdrobniona postać Jacek. Imię Do dziś imię Jacenty istnieje w niektórych gwarach polskich.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.