Imieniny Jagody

👩 Jagoda ♀️

Do najbliższych imienin Jagody zostały 344 dni, czyli 11 miesięcy i 10 dni.

Jagoda obchodzi swoje imieniny najczęściej 2 lipca (środa)

Pochodzenie imienia

Według pewnej teorii, imię to powstało jako zdrobnienie od imienia Jadwigi lub Jagaty (Agaty).

Charakterystyka osób noszących imię Jagoda

Jaka jest Jagoda? To kobieta, która wyróżnia się niespożytą energią w każdej dziedzinie życia. Często jest skrajną optymistką, która z nadzieją patrzy w przyszłość. Nigdy niepotrzebnie nie zaprząta swojej głowy czarnymi myślami i raczej wierzy we własne możliwości. Chętnie układa idealne scenariusze i zazwyczaj buja w obłokach, marząc o wyjątkowych chwilach. Odznacza się odwagą oraz wytrwałością, która może zadziwiać otoczenie. Bywa bardzo ambitna, lecz zazwyczaj mierzy swoje siły na zamiary i nie porywa się z motyką na słońce. Nie osiada na laurach, ale wyznacza sobie kolejne cele do zdobycia. A im trudniejsze, tym ciekawsze. Dlatego można śmiało stwierdzić, że Jagoda ma całą kolekcję sukcesów.

Ona nigdy nie marnuje swoich sił na błahe działania i często mierzy wysoko. Choć nie zawsze odnosi zamierzony cel, to jednak nie przejmuje się porażkami. Należy przyznać, że jest świadoma swoich błędów i raczej nikogo nie obwinia za poniesioną klęskę. Jest również konsekwentna i nie cierpi połowicznych rozwiązań. Zazwyczaj angażuje wszystkie siły i gdy odniesie sukces, to dopiero zaczyna odpoczywać. Lecz nawet w takiej sytuacji, poszukuje kolejnego celu do zdobycia. Uwielbia rywalizację i chętnie próbuje swoich szans w różnych dziedzinach życia. Ale niestety, może mieć tendencję do porównywania się z innymi i bywa, że cierpi na liczne kompleksy.

Tak naprawdę to nikt nie zna prawdziwiej natury Jagody. Ona sama sprawia wrażenie, że nakłada pewne maski w zależności od towarzystwa, w którym przebywa. I dopiero w samotnych chwilach, postanawia pokazać swoją prawdziwą twarz. Ale dopiero po długim czasie decyduje się na życie według własnych zasad. I w takich chwilach zaczyna odczuwać szczęście. Jagoda potrzebuje wyjątkowego wsparcia ze strony najbliższych, bowiem często pod radosnym uśmiechem skrywa cierpienie.

Również w pracy zawodowej wyróżnia się wielką ambicją. Nigdy nie rezygnuje z powierzonych zadań i nawet kosztem własnego dobra wywiązuje się z własnych obowiązków. Choć wspina się po szczeblach kariery, to nie zawsze odczuwa z tego powodu spełnienie. Bywa, że marzy o pracy spokojnej i dość rutynowej, bowiem bywa zmęczona ciągłym wyścigiem szczurów. A gdy zdecyduje się na porzucenie dotychczasowego życia, to zaczyna odkrywać swój potencjał, czekający na spełnienie.

W miłości poszukuje partnera, który zapewni jej spokój oraz szczęście. Nie jest zwolenniczką szalonych przygód i woli stworzyć stały związek, niż rzucać się w wir krótkich miłostek. I dopiero, gdy spotka na swoje drodze prawdziwą miłość, to gotowa jest do wszelkich poświęceń. Cóż, jest wierną partnerką, która potrzeby rodziny stawia zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego jej dom emanuje ciepłem miłości, która rozgrzewa serca domowników.

Ciekawostki

Co ciekawe, imię to pojawiło się już w czasach średniowiecza, a dokładnie w 1423 roku, ale jako nazwa osobowa męska.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.