Imieniny Jędrzeja

👨 Jędrzej ♂️

Do najbliższych imienin Jędrzeja zostały 33 dni, czyli 1 miesiąc i 3 dni.

Jędrzej obchodzi swoje imieniny najczęściej 16 maja (czwartek)

Pochodzenie imienia

Jędrzej to imię pochodzenia greckiego, inna postać imienia Andrzej.

Charakterystyka osób noszących imię Jędrzej

Jędrzej to mężczyzna, który dużą wagę przykłada do świata wewnętrznego. Sprawia wrażenie wiecznego marzyciela i małego chłopca. Uwielbia przygody i nieraz bierze los w swoje ręce. Nie obawia się przyszłości i chętnie zmienia swoje życie. Jędrzej często okazuje młodzieńczą fantazję i nawet w późnym wieku zachowuje wyjątkową radość życia. Kocha ludzi i otaczający go świat, tak, więc, należy do typowych optymistów i ekstrawertyków.
Jędrzej lubi spędzać czas w towarzystwie bliższych i dalszych znajomych. Jest duszą towarzystwa i swoją radością zaraża innych. Często emanuje wyjątkowym urokiem osobistym i zawsze zachowuje się z manierami dżentelmena. To mężczyzna, który posiada wszechstronną inteligencję oraz niebanalne zainteresowania. Lubi czerpać wiedzę nie tylko z literatury, ale każdą chwilę życia traktuje, jako cenną lekcję.
Jędrzej posiada artystyczną duszę i chętnie angażuje się w twórcze działania. A jego liczne uzdolnienia oraz szarmanckie maniery przyciągają zainteresowanie kobiet. Co ciekawe, Jędrzej jest bardzo wrażliwy na niewieście wdzięki i cóż, nie jedno serce złamał. Lubi przelotne romanse i miłostki i nie przejmuje go łatka uwodziciela. Choć dopiero w dość późnym zdecyduje się na stabilizację, to zawsze będzie zwracał uwagę na piękne kobiety.
W pracy zawodowej, Jędrzej nie nadąża za swoimi obowiązkami i ma tendencję do przeceniania swoich możliwości. Często można zarzucić Jędrzejowi brak terminowości oraz dość lekceważący stosunek do pracy. Nie ma wielkich ambicji zawodowych i zazwyczaj woli znajdować się w cieniu innych współpracowników. Najchętniej zajmuje stanowiska związane z kreatywnym oraz twórczym myśleniem, bowiem jak mało kto, Jędrzej ma tysiąc pomysłów na minutę.
Jędrzej uwielbia otaczać innych troską oraz opieką. Chętnie pomaga innym i często angażuje się w charytatywne akcje. Należy do społecznych działaczy i nie jest obojętny wobec losu cierpiących. Jędrzej wierzy we własne możliwości, a ta pewność siebie sprawia, że ma szansę na odniesienie spektakularnych sukcesów. Również dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu i jest gotowy do wielkich poświęceń w imię szczęścia najbliższych.

Ciekawostki

Pierwsze zapiski o tym imieniu pojawiły się w 1390 roku. Imię to pochodzi od imienia Andrzej i w niektórych regionach, funkcjonuje jako spieszczenie imienia Andrzej.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.