Imieniny Jowity

👩 Jowita ♀️

Do najbliższych imienin Jowity zostało 235 dni, czyli 7 miesięcy i 20 dni.

Jowita obchodzi swoje imieniny najczęściej 15 lutego (sobota)

Pochodzenie imienia

Jowita to imię męskie pochodzenia łacińskiego, utworzone od imienia boga Jowisza, ale w Polsce funkcjonuje jako imię żeńskie.

Charakterystyka osób noszących imię Jowita

Jowita to kobieta, która nieraz przypomina cwanego lisa. Wyróżnia się sprytem oraz przebiegłością. Zawsze wykorzystuje nadarzające się okazje i raczej nie czeka z założonymi rękami. Lubi rywalizację, więc chętnie bierze udział w wyścigu po władzę lub zaszczyty. Jowita nieraz przypomina wulkan energii, który wprawia w ruch całe otoczenie. Jest przy tym bardzo radosna i dlatego można powiedzieć, że należy do skrajnych optymistek.
Jowita bywa dość lekkomyślna i nie przejmuje się przyszłymi konsekwencjami. Zawsze działa według własnych przekonań, dlatego nikt nie można na nią wpłynąć. Jest przy tym nieprzewidywalna i cóż, żyje chwilą.

Jowita przyciąga ludzi jak magnes. Uwielbia otaczać się bliższymi oraz dalszymi znajomymi, bowiem kocha ludzi. Często gotowa jest do wielkich poświęceń i dlatego można stwierdzić, że jest empatyczna postawa wzbudza szacunek oraz sympatię otoczenia. Jowita nie jest materialistką i większą wagę przykłada do dobrych relacji niż poświęcaniu się karierze. Nie przejmuje się pieniędzmi i bywa, że cierpi na problemy finansowe. Lecz przyjaciele i rodzina szybko wyciągają ją z finansowych tarapatów.
Jowita nie narzuca nikomu swojego zdania, bowiem szanuje uczucia innych. Nie jest także liderką, która za wszelką cenę chcę przewodzić otoczeniu. Woli współpracować z innymi niż wybijać się przed szereg. Jowita wciąż się spieszy i często narzeka na brak wolnego czasu. Jest także dość kapryśna i ciężką ją zadowolić. Zawsze uważa, że stać ją na więcej, dlatego stara się ze wszystkich sił sprostać postawionym wymaganiom. Jowita nie przejmuje się porażkami, lecz odważnie walczy ze wszelkimi przeciwnościami losu. Chętnie przeprowadza zmiany w swoim życiu i często jej życie przypomina wieczną przeprowadzkę.

Jowita jest typową imprezowiczką. Uwielbia spędzać czas poza domem i dlatego trudno ją spotkać wieczorami. Często zachęca innych do zabawy, a jej chęć imprezowania nie zmniejsza się wraz z wiekiem. Lubi wieść mało ustabilizowane życie i dlatego nie cierpi wszelkiej rutyny.

W miłości Jowita poszukuje mężczyzny, przy którym będzie mogła prowadzić dotychczasowy tryb życia. Marzy o wesołym i zaradnym partnerze, z którym stworzy szczęśliwy związek. Choć wydaje się, że jest lekkoduchem, to jednak zawsze wywiązuje się ze swoich obowiązków. A gdy spotka na swojej drodze prawdziwą miłość, to gotowa jest do wielkich poświęceń. Potrafi stworzyć szczęśliwy związek oparty na wzajemnej miłości oraz wierności. A jej radość towarzyszy domownikom w każdej sytuacji i sprawia, że nawet najciemniejsze chwile rozświetla jej słoneczny uśmiech.

Patron imienia

Patronką imienia jest św. Jowita, żyjąca w IV wieku. Była mieszkanką włoskiego miasta Brescia i zginęła śmiercią męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za panowania cesarza Dioklecjana.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XX wieku i zostało prawdopodobnie spopularyzowane pod wpływem literatury.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.