Imieniny Józefy

👩 Józefa ♀️

Do najbliższych imienin Józefy zostało 275 dni, czyli 9 miesięcy i 2 dni.

Józefa obchodzi swoje imieniny najczęściej 20 marca (czwartek)

Pochodzenie imienia

Józefa to żeńska forma imienia Józef, które ma pochodzenie biblijne, bowiem nawiązuje do imienia patriarchy, syna Jakuba i Raheli. Imię oznacza „niech przyda Jahwe”.

Charakterystyka osób noszących imię Józefa

Józefy to kobiety, które cenią sobie dobre relacje z ludźmi. Nie narzekają na samotność, gdyż uwielbiają spędzać czas z przyjaciółmi. Józefy wyróżniają się niezwykłą mądrością oraz nabytym doświadczeniem życiowym. To kobiety, które umiejętnie potrafią wykorzystać swoje atuty w życiu. Zawsze kierują się wiedzą i dokonują trafnej oceny sytuacji. Dlatego zawsze znajdują rozwiązania w najgorszych problemach. Józefy nie marnują życia na przyjemności, lecz dążą do nabywania odpowiednich umiejętności, które w przyszłości wysoko procentują.
Józefy to dusze towarzystwa, które zarażają swoją radością życia. Zawsze wnoszą entuzjazm i skutecznie zachęcają do podjęcia wszelkich działań, zwłaszcza charytatywnych. Józefy zawsze gotowe są do wszelkich poświęceń i często oferują swoją pomoc. To osoby, które wyróżniają się zdolnościami negocjacyjnymi oraz intuicją. Józefy nie tolerują żadnych oszustw i nieszczerych zachować, więc każda próba kłamstwa szybko jest przez nie demaskowana. Józefy skutecznie korzystają z swojej inteligencji emocjonalnej i potrafią rozwiązać każdy konflikt.
Józefy nigdy długo nie chowają urazy i bardzo szybko wybaczają. Nie są pamiętliwe i mściwe, lecz dokładnie wybierają sobie przyjaciół. Nie każdy zasługuje na ich przyjaźń, więc ich grono najbliższych osób nie jest zbyt liczne. Ale dzięki temu zyskują wiernych oraz lojalnych przyjaciół. To altruistki i filantropki, które wspierają materialnie i duchowo potrzebujących. Często odbierane są przez otoczenie jako dobre anioły, które stawiają szczęście innych nad własne.
W miłości Józefy odznaczają się szlachetnością duszy. To wierne i kochające towarzyszki życia. Nie potrafią okłamywać i ranić najbliższych. Gdy spotkają na swojej drodze miłość swojego życia to zdolne są do wszelkich poświęceń. Dążą do budowania trwałych relacji uczuciowych i nie przepadają za szybki romansami lub flirtami. Cenią sobie stałość uczuć i podobnych postaw oczekują od partnera. Józefy to ciepłe kobiety, które swoją dobrocią przyciągają wspaniałe osoby.

Patron imienia

Patronką imienia jest Józefa Naval Girbés, urodzona 11 grudnia 1820 roku w Algemesi, w pobliżu hiszpańskiej Walencji. W wieku 18 lat złożyła śluby czystości. Życie poświęciła na czynienie dobra i oznaczała się także wielką prostotą serca. Zmarła w rodzinnej miejscowości 24 lutego 1893 roku, zaś została beatyfikowana w 1988 roku przez papieża Jana Pawła II.

Ciekawostki

Słynną imienniczką była Józefina, pierwsza żona Napoleona I. Potomkami Józefiny są dzisiejsze rody panujące Szwecji, Danii, Norwegii i Belgii. Na jednym z obrazów został uwieczniony diadem cesarzowej, zwany Szafirowym Diademem Leuchtenbergów, który obecnie znajduje się w posiadaniu królowej Danii Małgorzaty II.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.