Imieniny Juliana

👨 Julian ♂️

Do najbliższych imienin Juliana zostało 90 dni, czyli 2 miesiące i 29 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Julian obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 19 sierpnia (poniedziałek), 2 września (poniedziałek), 18 października (piątek), 7 stycznia (wtorek) i 17 lutego (poniedziałek).

Pochodzenie imienia

Julian to imię łacińskie pochodzące od imienia Juliusz (Julius), utworzone za pomocą przyrostka -anus. W starożytności taki przyrostek dodawano do imienia wyzwoleńcom i adoptowanym. Utworzona w ten sposób nazwa była dodawana z kolei do pełnego nazwiska pana lub adoptującego, który przyjmował ich do swego rodu.

Charakterystyka osób noszących imię Julian

Julian to mężczyzna, który wzbudza powszechny szacunek. Posiada szlachetną duszę i często kieruje się w życiu wartościami moralnymi. Ceni sobie wierność oraz lojalność, tak więc przyjaciele mogą liczyć na wspaniałego towarzysza. Julian mimo swoich licznych zalet, odznacza się wrodzoną skromnością, a także pewną dozą nieśmiałości. Niepewnie czuje się w gronie nieznajomych osób i najchętniej ucieka od wystąpień publicznych. Nie lubi znajdować się w centrum zainteresowania, choć zna swoją wartość.

Julian wyróżnia się niespotykaną inteligencją oraz wszechstronnymi zainteresowaniami. Nie ogranicza się do jednej dziedziny wiedzy, lecz poszukuje nowych dróg rozwoju osobistego. Nie przykłada zbyt dużej wagi do spraw materialnych, choć nie może narzekać na problemy finansowe. Potrafi cieszyć się z tego co już posiada, tak więc na pewno nie należy do zachłannych osób. Julian nieraz sprawia wrażenie, ze żyje we własnym świecie, pełnym najróżniejszych fantazji. Często jest twórcą nieszablonowych pomysłów, szczególnie, że posiada artystyczną duszę. Niestety, wobec siebie ma wygórowane wymagania i może nie sprostać zbyt ambitnym zadaniom. Lecz nie poddaje się w przypadku porażki i odważnie podejmuje walkę z przeciwnościami losu.

Choć wydaje się, że jest skazany na sukces, to potrzebuje wyjątkowego wsparcia ze strony najbliższych. Często nie wierzy we własne możliwości, przez co może zrezygnować z obranej wcześniejszej drogi. Julian dąży do spokojnego i harmonijnego życia. Uwielbia otaczać się pięknymi przedmiotami i dobrą literaturą. Nie lubi wszelkich zmian i boi się podejmować radykalnych decyzji. Woli żyć według ustalonego rytmu, niż uczestniczyć w szalonych przygodach. Choć jego los może wydawać się zbyt monotonny, to on jednak czuje się szczęśliwy.

W pracy zawodowej stawia na dobre relacje ze współpracownikami. Wzbudza powszechną sympatię i nieraz to on pomaga w ratowaniu ważnych zadań. Wyróżnia się sumiennością oraz sprawiedliwością, i nigdy nie chwali się sukcesami. Raczej jest skromnym mężczyzną, który czeka na docenienie jego wysiłków. Nie afiszuje się zaszczytami, ale zawsze składa szczere gratulacje innym współpracownikom.

W życiu uczuciowym poszukuje spokojnej i ustabilizowanej kobiety. Nie czuje się dobrze w towarzystwie zbyt pewnych siebie pań i raczej zwraca uwagę na nieśmiałe i ciche serca niewieście. Jest typowym domatorem i podobnych upodobań oczekuje od partnerki, szczególnie, że obawia się szalonych przygód i nigdy zdecyduje się na zmianę swojego losu.

Patron imienia

W Martyrologium Rzymskim spotykamy trzydziestu pięciu Julianów. Jednym z patronów jest Julian i jego żona Bazylissa. Julian poślubił Bazylissę, ale za zrządzeniem Bożym, razem z nią złożył ślub czystości. Zginęli 6 stycznia w Antinoe, w Środkowym Egipcie. W Konstantynopolu wybudowano dla ich uczczenia kościół. Potem czczono ich również w Luxeuil i w innych miejscowościach Galii.

Ciekawostki

Imię pojawiło się w czasach średniowiecza, a dokładnie w 1298 roku w formie Julian, Ulijan (w 1403 roku) i w żeńskiej formie Julijana (w 1265 roku). Imię stało się dopiero popularne w XIX wieku. W związku ze wspólną etymologią imię Juliana bywa utożsamiane z imieniem Julia.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.