Imieniny Julity

👩 Julita ♀️

Do najbliższych imienin Julity zostały 154 dni, czyli 5 miesięcy i 3 dni.

Julita obchodzi swoje imieniny najczęściej 30 lipca (wtorek)

Pochodzenie imienia

Julita to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, pierwotnie stanowiące zdrobnienie imienia Julia.

Charakterystyka osób noszących imię Julita

Julita to kobieta, która wyróżnia się doskonałym zorganizowaniem. Często potrafi pogodzić różne dziedziny życia i spełnia się w każdej roli. Nie istnieje zadanie, które nie potrafi zrealizować, więc należy przyznać, że w życiu odnosi duże sukcesy. Julita zna swoje możliwości i wie, że jej siły nigdy nie pójdą na marne. To kobieta, która nie tylko odznacza się pracowitością, ale również wytrwałością oraz pomysłowością. Julita jest skarbnicą kreatywnych pomysłów, które potrafią wyciągnąć ją z najgorszych tarapatów. Również z innymi dzieli się dobrymi radami i najróżniejszymi wskazówkami.

Często potrafi stworzyć coś z niczego i należy przyznać, że jest stale zajęta praktycznymi czynnościami. Nie cierpi nudy i zawsze znajduje sobie odpowiednie zajęcie. Niestety, ale ma tendencję do rozpamiętywania własnych porażek i nieraz obwinia siebie za całe zło tego świata. Nie należy do obiektywnych osób i tak naprawdę to wszystko bierze do siebie. Dlatego potrzebuje wyjątkowego wsparcia ze strony najbliższych, bowiem gotowa jest do zamknięcia się w sobie.

W działaniu jest konsekwentna oraz stanowcza. Często dąży do określonego celu i raczej nic nie jest w stanie odciągnąć jej uwagi. Jest mocno skoncentrowana na zdobyciu sukcesu, lecz nie zamierza iść po przysłowiowych trupach. Potrafi walczyć o swoje i zazwyczaj odważnie staje do obrony swojego szczęścia. Nie jest jednak uparta i wie, że nie zawsze ma rację w danej sprawie. I musi być mocno przekonana do swoich racji, zanim podejmie walkę z przeciwnikiem.

Julita bardzo dba o swoją reputację. Często zwraca uwagę na niepochlebne opinie i stara się postępować według ogólnych zasad. Zdarza się, że odczuwa strach przed podjęciem decyzji, które są sprzeczne z opinią innych. Ale gdy jest przekonana o swoich racjach, to nie zawaha się przed złamaniem społecznych konwenansów.

Również w pracy zawodowej, wyróżnia się wytrwałością oraz pracowitością. Często jest silnie zmotywowana do wykonania zadania i bywa, że staje do rywalizacji o sukcesy. Uwielbia wspinać się po szczeblach kariery, a każdy obowiązek traktuje, jako możliwość przetestowania swoich sił. Cóż, ma szansę na odniesienie dużych sukcesów, lecz pod warunkiem, że pohamuje swoją ambicję i zacznie zwracać większą uwagę na uczucia innych.

W miłości poszukuje mężczyzny, który zadba o jej potrzeby. Lubi wieść wygodne oraz komfortowe życie, więc poszukuje partnera inteligentnego oraz zaradnego. Nie rzuca się w wir krótkich miłostek, lecz dokładnie wybiera sobie przyszłego męża. Nie każdy mężczyzna ma szansę na zdobycie jej serca, szczególnie, że ona darzy panów dużą dozą nieufności. Taka postawa wynika ze strachu przed zranieniem, więc Julita dość ostrożnie podchodzi do wszelkich relacji damsko-męskich.

Patron imienia

Patronką imienia jest Julitta, wdowa i męczennica z Cezarei Kapadockiej. Według podania, pewien dostojnik chciał ograbić ją z majątku, a gdy odwołała się do sądu, to oskarżono ją o to, że jest chrześcijanką. Została skazana na spalenie na stosie. Wspominana jest 30 lipca.

Ciekawostki

Imię to jest również odpowiednikiem zagranicznych imion takich jak Julietta i Juliette.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.