Imieniny Juliusza

👨 Juliusz ♂️

Do najbliższych imienin Juliusza zostało 50 dni, czyli 1 miesiąc i 19 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Juliusz obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 12 kwietnia (piątek), 27 maja (poniedziałek) i 19 sierpnia (poniedziałek).

Pochodzenie imienia

Juliusz to imię pochodzenia łacińskiego, oznaczające "należący do rodu Juliuszów (Iulii)".

Charakterystyka osób noszących imię Juliusz

Juliusz to mężczyzna, który posiada niezwykle skomplikowany charakter. Nie należy do dusz towarzystwa i raczej nie jest słowną osobą. Często rzuca słowa na wiatr i nie lubi składać obietnic. Juliusz jest wielkim indywidualistą, który uwielbia wyróżniać się z tłumu. W życiu kieruje się określonymi przekonaniami i nie zmienia zdania pod wpływem otoczenia. Jest stały w poglądach, tak więc, każda próba zmiany jego postawy kończy się niepowodzeniem. Juliusz nie zwraca uwagi na niepochlebne opinie lub krytykę. To człowiek, który posiada jasno określony cel w życiu i nie poddaje się w przypadku porażki.

Juliusz posiada waleczne serce i często staje w obronie poszkodowanych. Jest altruistą o wrażliwym sercu, lecz próbuje to ukryć pod maską arogancji. A tak naprawdę, chętnie angażuje się we wszelkie działania społeczne i to on oferuje swoją pomocną dłoń. Nie oczekuje żadnych podziękowań, lecz działa pod wpływem emocji. Juliusz emanuje niezwykłym urokiem osobistym, który przyciąga ogromne zainteresowanie kobiet. Jego niezależność i buntownicza postawa sprawiają, że Juliusz nie może narzekać na zainteresowanie ze strony pań. Szczególnie, że docenia niewieście wdzięki i cóż, nieraz złamał kobiece serce. Jednak nie myśli o żadnych zobowiązaniach, więc panie, które chcą usidlić jego serce na dłużej, mogą spotkać się z rozczarowaniem. Juliusz ucieka od wszelkich zobowiązań i niechętnie angażuje się w związek. Preferuje krótkie miłostki i dopiero w późniejszym wieku, gotowy jest do stabilizacji uczuciowej. I w takiej sytuacji, okazuje się, że jest dobrym ojcem oraz kochającym partnerem.

W pracy zawodowej, Juliusz poszukuje stanowiska, które gwarantuje swobodę działania oraz niezależności. Chętnie realizuje zadania w pojedynkę i nie potrafi współpracować w grupie. Lubi wykonywać twórczą i ambitną pracę, zwłaszcza, że posiada artystyczną duszę. Juliusz ma szansę na odniesienie dużego sukcesu, lecz pod warunkiem, że zacznie zważać na uczucia otoczenia.
Choć bywa arogancki i złośliwy, to ludzie darzą go sympatią. Juliusz potrafi dochować tajemnice i chętnie dzieli dobrymi radami. To dobry przyjaciel, który pod maską sarkazmu, skrywa wrażliwe serce.

Patron imienia

Patronem imienia jest Juliusz, męczennik z Durostorum. Głosił chrześcijaństwo w odległej od Rzymu prowincji Durostorum, po prawej stronie Dunaju. Juliusz długo już służył w armii, gdy cesarz Galeriusz zdecydował się wykluczyć z wojska chrześcijan. Juliusz odmówił złożenia ofiary bogom i został ścięty mieczem w dniu 27 maja 297 roku.

Ciekawostki

W Polsce imię to pojawiło się w XIII wieku, ale dopiero popularność zdobyło w XIX wieku.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.