Imieniny Kai

👩 Kaja ♀️

Do najbliższych imienin Kai zostało 49 dni, czyli 1 miesiąc i 18 dni.

Kaja obchodzi swoje imieniny najczęściej 22 kwietnia (poniedziałek)

Pochodzenie imienia

Kaja to imię pochodzenia łacińskiego, oznaczające: "ciesząca rodziców".

Charakterystyka osób noszących imię Kaja

Kaja to kobieta, która odznacza się wielką stanowczością oraz upartym charakterem. Nic ani nikt nie jest w stanie przekonać jej do zmiany poglądów i bywa, że niczym kot chadza własnymi ścieżkami. Jest indywidualistką, która ceni sobie poczucie wolności i zazwyczaj nie zmierza za tłumem. Nie przejmuje się krytycznymi uwagami na swój temat i zawsze działa według własnych zasad.

Kaja jest osobą, która trzyma dystans wobec nieznajomych. Choć niektórzy zarzucają jej zarozumialstwo, to jednak ona woli zachować pewną barierę przed zbytnią poufałością.

Nie każdy zdobędzie jej zaufanie, zwłaszcza, że nie zabiega o niczyją sympatię, a każdy komplement lub miłe słowa traktuje z dużą dozą podejrzliwości. Niestety, ale taka postawa może sprawić, że Kaja zniechęci do siebie wartościowe serca, które mogą stanowić podporę w jej życiu. Jednak jest zbyt dumna, aby przyznać się do samotności, szczególnie, że nie jest domatorką i lubi spędzać czas w towarzystwie znajomych. To kobieta, która zawsze jest niezależna i samodzielna. Nigdy nikogo nie prosi o pomoc i bywa, że czuje się zmęczona nadmiarem obowiązków. Ale nawet w tej sytuacji nie zdecyduje się na proszenie o wsparcie.

Nawet w towarzystwie mężczyzn zachowuje się z nieufnością, bowiem panów traktuje jedynie jako znajomych. Odrzuca wszelkie oznaki zainteresowania i cóż, ma duże problemy z nawiązaniem głębszych relacji. Jak już wspomniano, jest bardzo niezależna i z tego powodu mogą powstać konflikty damo-męskie.
Kaja uwielbia rywalizację, zwłaszcza zawodową. Często dąży do zdobycia władzy i cóż, ma tendencję do zmierzania po przysłowiowych trupach. Na pierwszym miejscu stawia liczne sukcesy i dlatego bezkompromisowo wspina się po szczeblach władzy. Jej działania nakierowane są na zdobycie awansów, które świadczą o jej ambicji oraz prawdziwej naturze. Nie obawia się porażek i często jest pewna swojego zwycięstwa. Lubi ścigać się z mężczyznami o władzę i cóż, często wygrywa w tej rywalizacji. Lubi udowadniać swoją siłę i choć nie jest typową feministką, to jednak nie można powiedzieć, że jest istotką, która oczekuje pomocy ze strony innych.

Kaja jest nastawiona na sukces i dlatego nie zrezygnuje z drogi do celu. Ma szczególne predyspozycje do bycia liderką i chętnie spełnia się w roli szefowej. Jednak należy przyznać, że jest dobrym przywódcą i zawsze kieruje się moralnymi zasadami.

Ciekawostki

Według pewnej teorii, imię to wywodzi od postaci z mitologii greckiej, Ziemi-Matki lub jako odpowiednik łacińskiego imienia Gajusz.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.