Imieniny Kaliny

👩 Kalina ♀️

Do najbliższych imienin Kaliny zostało 215 dni, czyli 7 miesięcy i 2 dni.

Kalina obchodzi swoje imieniny najczęściej 11 lipca (czwartek)

Pochodzenie imienia

Kalina to imię pochodzenia polskiego lub rosyjskiego, wywodzące się od nazwy drzewa kalina. Wedłu pewneh teorii może również pochodzić z greckich słów kallimos (piękna) lub kalinos (drewniany).

Charakterystyka osób noszących imię Kalina

Kalina to kobieta, która wyróżnia się skomplikowaną osobowością. Z natury jest optymistką, która z radością patrzy w przyszłość. Jest także bardzo zaradna, bowiem nie czeka z założonymi rękami na zmianę losu, lecz odważnie dąży do osiągnięcia celu. Nie jest również samotną duszą, bowiem uwielbia spędzać czas w towarzystwie bliskich znajomych.

Kalina jest wierną oraz lojalną przyjaciółką, która wyjątkowo dba o swoich przyjaciół. Co ważne, nie jest zwolenniczką krótkotrwałych znajomości i bywa, że jej przyjaźnie trwają przez całe życie. Kalina interesuje się sprawami znajomych i chętnie udziela dobrych rad potrzebującym. Nie potrafi odmówić spełnienia prośby i dlatego może przekładać problemy innych nad własnymi.

Kalina jest niezwykle energiczna i uwielbia spędzać czas na czynnościach praktycznych. Nieraz przypomina wulkan energii, bowiem wciąż znajduje się w ruchu. Przy tym odznacza się naturalną radością, zarażając otoczenie dobrym humorem. Kalina nie przejmuje się problemami doczesnego świata i często żyje chwilą. Potrafi czerpać z życia prawdziwą przyjemność, ale należy przyznać, że zaniedbuje rozwoju osobistego.

Kalina posiada duży potencjał intelektualny. Wyróżnia się wszechstronną wiedzą i często posiada liczne uzdolnienia. Tak naprawdę to jest niewiele dziedzin, w których nie może się wykazać. Kalina przykłada dużą wagę do rozwoju osobistego i zazwyczaj poszukuje różnych źródeł wiedzy. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty myślowe i dużo czasu poświęca na rozwijanie własnych zainteresowań.

W pracy zawodowej Kalina wyróżnia się sumiennością oraz pracowitością. Zawsze wywiązuje się ze swoich obowiązków i dlatego można na niej zawsze polegać. Ma szansę na odniesienie spektakularnego sukcesu. Jednak nie dąży do celu za wszelką cenę i bywa, że woli zrezygnować z kariery na rzecz szczęścia otoczenia.
Kalina lubi otaczać się pięknymi przedmiotami i dużą wagę przykłada do wyglądu. Kocha piękno i dlatego uważa, że kobieta również powinna wyjątkowo dbać o swoją powierzchowność. Zawsze wygląda perfekcyjnie i dlatego może wzbudzać zazdrość innych kobiet. A jej świetny wygląd i radosny nastrój przyciąga zainteresowanie mężczyzn. Ona sama lubi przebywać w męskim towarzystwie i chętnie korzysta ze wzbudzanego zainteresowania. Jednak w jej zachowaniu można zauważyć zdrowy umiar, bowiem nigdy nie traci głowy i potrafi rozgraniczyć pewne sprawy, szczególnie w relacjach damsko-męskich.

Kalina jest także wielką romantyczką, która marzy o własnym rycerzu na białym koniu. Uważa, że zasługuje na prawdziwego księcia i cóż, może dość niesprawiedliwe traktować mężczyzn. Ale gdy spotka na swojej drodze odpowiedniego partnera, to gotowa jest do wielkich poświęceń. Wierzy, że istnieje miłość na całe życie i dlatego angażuje się całkowicie w pogłębianie związku. Chętnie dąży do stabilizacji życiowej i bywa, że szybko zakłada swoje gniazdko rodzinne.

Ciekawostki

Imię to występowało najczęściej na Rusi Czerownej, w następujących formach: Kalinik (1445),Kalenik (1415), Kalennik (1415).

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.