Imieniny Kaliny

👩 Kalina ♀️

Imieniny Kaliny były 14 dni temu.

Kalina obchodzi swoje imieniny najczęściej 11 lipca (czwartek)

Pochodzenie imienia

Kalina to imię pochodzenia polskiego lub rosyjskiego, wywodzące się od nazwy drzewa kalina. Wedłu pewneh teorii może również pochodzić z greckich słów kallimos (piękna) lub kalinos (drewniany).

Charakterystyka osób noszących imię Kalina

Kalina to kobieta, która wyróżnia się skomplikowaną osobowością. Z natury jest optymistką, która z radością patrzy w przyszłość. Jest także bardzo zaradna, bowiem nie czeka z założonymi rękami na zmianę losu, lecz odważnie dąży do osiągnięcia celu. Nie jest również samotną duszą, bowiem uwielbia spędzać czas w towarzystwie bliskich znajomych.

Kalina jest wierną oraz lojalną przyjaciółką, która wyjątkowo dba o swoich przyjaciół. Co ważne, nie jest zwolenniczką krótkotrwałych znajomości i bywa, że jej przyjaźnie trwają przez całe życie. Kalina interesuje się sprawami znajomych i chętnie udziela dobrych rad potrzebującym. Nie potrafi odmówić spełnienia prośby i dlatego może przekładać problemy innych nad własnymi.

Kalina jest niezwykle energiczna i uwielbia spędzać czas na czynnościach praktycznych. Nieraz przypomina wulkan energii, bowiem wciąż znajduje się w ruchu. Przy tym odznacza się naturalną radością, zarażając otoczenie dobrym humorem. Kalina nie przejmuje się problemami doczesnego świata i często żyje chwilą. Potrafi czerpać z życia prawdziwą przyjemność, ale należy przyznać, że zaniedbuje rozwoju osobistego.

Kalina posiada duży potencjał intelektualny. Wyróżnia się wszechstronną wiedzą i często posiada liczne uzdolnienia. Tak naprawdę to jest niewiele dziedzin, w których nie może się wykazać. Kalina przykłada dużą wagę do rozwoju osobistego i zazwyczaj poszukuje różnych źródeł wiedzy. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty myślowe i dużo czasu poświęca na rozwijanie własnych zainteresowań.

W pracy zawodowej Kalina wyróżnia się sumiennością oraz pracowitością. Zawsze wywiązuje się ze swoich obowiązków i dlatego można na niej zawsze polegać. Ma szansę na odniesienie spektakularnego sukcesu. Jednak nie dąży do celu za wszelką cenę i bywa, że woli zrezygnować z kariery na rzecz szczęścia otoczenia.
Kalina lubi otaczać się pięknymi przedmiotami i dużą wagę przykłada do wyglądu. Kocha piękno i dlatego uważa, że kobieta również powinna wyjątkowo dbać o swoją powierzchowność. Zawsze wygląda perfekcyjnie i dlatego może wzbudzać zazdrość innych kobiet. A jej świetny wygląd i radosny nastrój przyciąga zainteresowanie mężczyzn. Ona sama lubi przebywać w męskim towarzystwie i chętnie korzysta ze wzbudzanego zainteresowania. Jednak w jej zachowaniu można zauważyć zdrowy umiar, bowiem nigdy nie traci głowy i potrafi rozgraniczyć pewne sprawy, szczególnie w relacjach damsko-męskich.

Kalina jest także wielką romantyczką, która marzy o własnym rycerzu na białym koniu. Uważa, że zasługuje na prawdziwego księcia i cóż, może dość niesprawiedliwe traktować mężczyzn. Ale gdy spotka na swojej drodze odpowiedniego partnera, to gotowa jest do wielkich poświęceń. Wierzy, że istnieje miłość na całe życie i dlatego angażuje się całkowicie w pogłębianie związku. Chętnie dąży do stabilizacji życiowej i bywa, że szybko zakłada swoje gniazdko rodzinne.

Ciekawostki

Imię to występowało najczęściej na Rusi Czerownej, w następujących formach: Kalinik (1445),Kalenik (1415), Kalennik (1415).

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.