Imieniny Kariny

👩 Karina ♀️

Do najbliższych imienin Kariny zostały 164 dni, czyli 5 miesięcy i 11 dni.

Karina obchodzi swoje imieniny najczęściej 2 sierpnia (piątek)

Pochodzenie imienia

Karina to imię pochodzące z języka niemieckiego, jako forma zdrobniała od imienia Katarina lub jako słowo wywodzące się od wyrazu „car”, oznaczającego "kochana, droga" lub "przyjaciel".

Charakterystyka osób noszących imię Karina

Karina to kobieta, która jest prawdziwą duszą towarzystwa. Uwielbia spędzać czas w gronie bliższych i dalszych znajomych, więc życie spędza na wiecznej zabawie. Sprawia wrażenie, że nie przejmuje się żadnymi problemami i żyje chwilą bez głębszych refleksji. Karina jest skrajną optymistką, a jej pogodny nastrój udziela się największym ponurakom. Lubi nawiązywać nowe znajomości i chętnie przebywa w towarzystwie nieznajomych osób.

Karina jest wierną przyjaciółką, która dba o relacje z otoczeniem. Choć jej życie bywa pogmatwane, to jednak z największych kłopotów potrafi znaleźć wyjście. Nie zaprząta swojej głowami czarnymi scenariuszami i woli z każdej chwili czerpać wielką przyjemność.

Należy przyznać, że nie przykłada większej wagi do rozwoju osobistego. Nie jest zwolenniczką spędzania czasu nad książkami, bowiem to inne sprawy odciągają jej uwagę od nauki. Ale to nie znaczy, że nie należy do inteligentnych osób, bowiem wiedzę czerpie z doświadczenia życiowego. Karina jest dość kochliwa i często wpada w wir krótkich miłostek. Nie potrafi ustabilizować swojego życia miłosnego i raczej wciąż rozgląda się za lepszą partią. Często snuje fantazje o księciu na białym koniu i uważa, że tylko idealny mężczyzna ma szansę na zdobycie jej serca. I cóż, jak to w życiu bywa, rycerz gubi drogę do księżniczki lub znajduje szczęście w ramionach innej królewny.

Karina jest wielką romantyczką i choć jej życie miłosne składa się z romansów, to jednak nie jest usłane różami. Szczególnie, że ta kobieta bywa dość łatwowierna i cóż, nie każdy mężczyzna ma szczere intencje wobec niej. Jednak należy przyznać, że jej życie nie jest monotonne, a wyróżnia się kalejdoskopem barw, emocji oraz przygód. Karina nie wiem, czym jest nuda i chętnie uczestniczy w ekscytujących przygodach. Gotowa jest do porzucenia swojego dotychczasowego życia i rozpoczęcia kolejnego etapu na drugim końcu świata.

Karina bardzo przejmuje się opinią otoczenia. Chce uchodzić za kobietę pewną siebie i niezależną, lecz tak naprawdę to w duszy skrywa wiele kompleksów. Każdą krytyczną uwagę bierze do siebie i cóż, nie zapomina obraźliwych słów. Jest bardzo wyczulona na punkcie swojego wyglądu, więc zazwyczaj porównuje się z innymi kobietami. Lecz nie potrafi pogodzić się z mankamentami swojej urody i cóż, stwarza niepotrzebne kompleksy. Niestety, ale jest łasa na gładkie słówka i zazwyczaj wybiera sobie przyjaciół z grona nieszczerych pochlebców. I tak po raz kolejny może przeżywać rozczarowania, które skutecznie podcinają jej skrzydła.

Karina jest także bardzo rodzinna, choć nie potrafi stworzyć rodziny prosto z obrazka. I pod tym względem odczuwa duże kompleksy, bowiem uważa, że każda szczęśliwa rodzina musi być idealna w każdej sytuacji. Niestety, ale marzenia są dalekie od rzeczywistości, więc zazwyczaj skupia się na negatywnych stronach niż na pozytywnych.

Ciekawostki

Według pewnej teorii, imię to związane jest z nazwą konstelacji Kil, nawiązującej do kilu statku Jazona, syna Ajzona króla Jolkos w Tesalii

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.