Imieniny Karoliny

👨 Karolina ♂️

Imieniny Karoliny były 12 dni temu.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Karolina obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 9 maja (czwartek), 5 lipca (piątek), 4 listopada (poniedziałek) i 18 listopada (poniedziałek).

Pochodzenie imienia

Imię Karolina jest żeńską formą imienia Karol. Imię Karolina pochodzi z języka starogermańskiego, od słowa charal, Carl.

Charakterystyka osób noszących imię Karolina

Karoliny to osoby, które wyróżniają się szerokimi horyzontami myślowymi i nigdy nie rezygnują z dalszych dróg rozwoju. Karoliny odczuwają duży pęd do zdobywania wiedzy i zazwyczaj mogą pochwalić się dobrym wykształceniem. Kobiety o tym imieniu są niezwykle pracowite i zawsze znajdują sobie praktyczne zajęcie. Nie marnują życia na ulotne przyjemności, ale skupiają się na gromadzeniu doświadczenia życiowego. Choć mogą nieraz czuć się przytłoczone ilością zadań do wykonania, to potrafią uporać się ze wszystkim obowiązkami, nawet kosztem własnego wolnego czasu.
Karoliny nie składają obietnic bez pokrycia i zawsze wywiążą się z postawionego przed nimi zadania. Nie odkładają niczego na później i nie mogą narzekać na brak pracy lub nudę. Choć sprawiają wrażenie zapracowanych osób, to w rzeczywistości potrafią pogodzić pracę z przyjemnościami. To sympatyczne kobiety, które lubią spędzać czas w otoczeniu najbliższych i często zapraszane są na spotkania towarzyskie. Zazwyczaj ich naturalny urok przyciąga wielu mężczyzn, lecz one dokładnie wybierają sobie partnera.
Karoliny wyróżniają się seksapilem i kobiecością. Uwielbiają podkreślać swojej atuty, ale potrafią zachować dobry gust i zdrowy umiar, zwłaszcza w wyglądzie zewnętrznym. Dobrze wiedzą, że nie należy pokazywać wszystkiego i potrafią umiejętnie eksponować swoje wdzięki. Jednak nie należą do łamaczek serc i nie chcą uchodzić za femme fatale. To kobiety, które cieszą się z własnej urody i w naturalny sposób emanują urokiem.
Gdy spotkają na swojej drodze prawdziwą miłość, to potrafią całkowicie stracić głowę i gotowe są do wszelkich poświęceń. Zapominają o innych mężczyznach i całe poddają się miłości. To wierne i lojalne towarzyszki życia, które zawsze zachowują poczucie przyzwoitości oraz dążą do zapewnienia szczęści partnerowi. Karoliny wolą budować trwałe związki niż korzystać z szalonych, ale krótkich romansów.
Jednak mimo swojego oddania najbliższym, to nie zamykają się w domu i często chcą zachować pewne granice niezależności oraz wolności. To kobiety, które potrafią pogodzić pracę zawodową i życie rodzinne. Karoliny nie lubią rezygnować ze swoich celów i odnoszą sukcesy, zarówno na polu zawodowym jak i wśród najbliższych. Choć Karoliny są szczęśliwe jako matki i żony, to potrafią zachować swoją wolność.

Patron imienia

Patronką imienia jest Karolina z Denain, o której niewiele wiadomo. Była jedna z dziesięciu córek hrabiego Aldeberta oraz jej żony Reginy, którzy ufundowali klasztor dla mniszek. Wśród mniszek czczonych później jako święte była Karolina z Denain.

Ciekawostki

Imię Karolina powstało na gruncie włoskim i francuskim, ale dopiero na przełomie XIX i XX wieku stało się w Polsce popularniejsze niż wcześniejsze imię Karol.

Odpowiedniki w językach obcych

Charlotte, Carolyn, Carol, Carolin, Caroline, Carolyne, Carrie, Charlize (en)
Caroline, Charlotte (fr)
Caroline, Lotte, Charlotte, Karoline (de)
Carolina (it)

Znani imiennicy

Karolina Gruszka - aktorka teatralna i filmowa
Charlotte Elizabeth Diana - członkini brytyjskiej rodziny królewskiej, księżniczka Zjednoczonego Królestwa
Caroline Wozniacki - duńska tenisistka polskiego pochodzenia
Karolina Bielawska - polska modelka, Miss World z roku 2021
Charlotte Kalla - szwedzka biegaczka narciarska, wielokrotna mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.