Imieniny Klaudii

👩 Klaudia ♀️

Do najbliższych imienin Klaudii zostało 17 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Klaudia obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 7 sierpnia (środa) i 20 marca (czwartek).

Pochodzenie imienia

Imię Klaudia pochodzi z języka łacińskiego. Wywodzi się z rzymskiego rodu Klaudiuszów.

Charakterystyka osób noszących imię Klaudia

Klaudie to kobiety wyróżniające się wielką szlachetnością serca oraz bezinteresowną dobrocią duszy. To osoby szczere i prostolinijne, które nigdy nie uciekają do kłamstwa i oszukiwania w celu odniesienia sukcesu. Klaudie są wspaniałymi przyjaciółkami, zawsze gotowymi do wielkich poświęceń. One nie oceniają ludzi i nie wydają krzywdzących opinii bez głębszego zapoznania się z sytuacją. To urodzone działaczki i filantropki, bowiem uwielbiają nieść pomoc potrzebującym. Nie potrafią odmówić spełnienia prośby i nie raz mogą czuć się zmęczone zbyt dużą ilością zadań do wykonania. Klaudie nie przejdą obojętnie wobec cierpiącej osoby i zawsze zaoferują swoją pomoc.
Klaudie kochają życie i innych ludzi. Nie potrafią zachowywać się egoistycznie i często stawiają dobro innych nad swoje. Wierzą w dobroć ludzką i uważają, że każdy błąd należy wybaczyć. Jednak wobec siebie zachowują się surowo i nie raz stawiają przed sobą wygórowane wymagania. W obliczu porażki, Klaudie potrzebują dodatkowego wsparcia ze strony najbliższych osób. To opiekuńcze kobiety, które chciałyby całe życie opiekować się rodziną. Na pierwszym miejscu stawiają szczęście rodzinne i nie raz rezygnują z własnych ambicji i marzeń aby uszczęśliwić najbliższych. Choć taka postawa wydaje się być niezmiernie altruistyczna, to jednak może przyczynić się do dodatkowego stresu i poczucia frustracji.
One same prawie nigdy nie potrzepują pomocy ze strony innych osób, zaś pomagając czują się spełnione oraz szczęśliwe. To kobiety, które żyją w symbiozie z naturą i najchętniej spędzają czas poza miejskim zgiełkiem. Dlatego tak chętnie uciekają z miejskiej dżungli i odnajdują spokój w swoich samotniach. A kontakt z naturą sprawia, że czują się najszczęśliwsze.
W pracy zawodowej, Klaudie doskonale wywiązują się ze swoich obowiązków i wyróżniają się odpowiedzialnością oraz sumiennością. Klaudie niczego nie odkładają na później i zawsze muszą dokończyć postawione przed nimi zadanie. Nie należą do lekkoduchów i z całą powagą tratują obowiązki zawodowe.
W życiu uczuciowym, Klaudie nie przejmują inicjatywy w kontaktach z mężczyznami i wolą przyjaźń niż gorące romanse. Choć posiadają liczne zalety, to często miewają kompleksy, które sprawiają, że czują się gorsze od innych kobiet. W relacjach damsko-męskich zachowują ostrożność i nie ulegają porywom serca. Na początku znajomości muszą dokładnie poznać potencjalnego kandydata na partnera, za nim zdecydują się na poważny związek.

Patron imienia

Patronką imienia jest Klaudia Rzymska, wymieniona w liście św. Pawła do Tymoteusza, jako jedna z chrześcijanek. Niektórzy badacze Biblii łączą postać Klaudii z córką sprzymierzonego z Rzymem króla bretońskiego Kogidubusa (Karoktakusa-) lub dopatrują się w niej małżonki Poncjusza Piłata, które jako Klaudię wymieniają pisma apokryficzne. Jedynym źródłem potwierdzającym jej świętość jest angielskie martyrologium Wilsona, wymieniające ją pod dniem 7 sierpnia.

Ciekawostki

Imię Klaudia wywodzi się od nazwy rzymskiego rodu Klaudiuszów, co ciekawe to imię nosiły wszystkie kobiety pochodzące z tego rodu. W Polsce również istnieje forma Klaudyna.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.