Imieniny Klementyny

👩 Klementyna ♀️

Do najbliższych imienin Klementyny zostało 148 dni, czyli 4 miesiące i 25 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Klementyna obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 8 września (niedziela) i 23 listopada (sobota).

Pochodzenie imienia

Imię to jest żeńskim odpowiednikiem imienia Klementyn, które pochodzi z kolei od imienia Klemens.

Charakterystyka osób noszących imię Klementyna

Klementyna to kobieta, która żyje we własnym świecie. Nie jest duszą towarzystwa i lubi spędzać czas w samotności. Z natury jest bardzo spokojna oraz opanowana i nic ani nikt, nie jest w stanie wyprowadzić jej z równowagi. W życiu kieruje się jasno określonymi zasadami i raczej nie pozwala sobie na chwilę spontaniczności. Klementyna uważa, że emocje są złymi doradcami i nie warto się nimi kierować.

Klementyna lubi spędzać czas w samotności i najchętniej zamyka się w czterech ścianach. Jednak to nie znaczy, że nie ma bliskich przyjaciół, bowiem może pochwalić się małym gronem dobrych znajomych. Jest również tradycjonalistką, wierzącą w ponadczasowe wartości. Nie ulega wpływom otoczenia i niechętnie wykonuje polecenia. Często sprawia wrażenie oderwanej od rzeczywistości, zwłaszcza, że nie przejmuje się problemami finansowymi. Choć nieraz miewa problemy w tej sferze życia, to jednak nikomu nie odmawia udzielenia pomocy. Zazwyczaj oferuje bezinteresowne wsparcie i cóż, problemy najbliższych stawia ponad własne.

Klementyna posiada wiele uzdolnień. Chętnie rozwija się w artystycznych zawodach, bowiem jak mało, kto, wyróżnia się kreatywnym podejściem. Chętnie zajmuje stanowiska związane z samodzielnym działaniem, które gwarantują rozwój osobisty. Nie potrafi współpracować w grupie i zazwyczaj samodzielnie wykonuje pracę. Odznacza się przy tym sumiennością oraz pracowitością. Ma szansę na odniesienie dużego sukcesu, szczególnie, że jest także bardzo ambitna. Choć nie opowiada o swoich planach i marzeniach, to jednak odważnie dąży do celu. I cóż, często jej przyjaciele są zdziwieni jej sukcesami. Ona sama nie cierpi znajdować się w centrum zainteresowania i dlatego zazwyczaj znajduje się w cieniu pewnych siebie osób. Bywa, że walczy z kompleksami i nie zawsze zwycięża w tej walce. I dopiero pod wpływem odpowiednich osób zaczyna rozwijać swój potencjał i odkrywa w sobie ponadprzeciętne zdolności.

W miłości, Klementyna poszukuje partnera zaradnego oraz pracowitego. Nie jest zwolenniczką krótkotrwałych romansów, lecz dąży do pogłębienia danej relacji. Chętnie angażuje się w związek i potrafi stworzyć szczęśliwy dom. Dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu i czasami jest gotowa do wielkich poświęceń. Choć zdaje się, że jest zbyt spokojna, to często w jej duszy toczy się prawdziwa burza emocji.

Patron imienia

Patronką imienia jest św. Klementyna, jedna z towarzyszek z św. Urszuli. Według legendy, św. Urszula wraz z dziewicami została zamordowana przez Hunów w Kolonii, gdy odrzuciła zaloty Attyli. Barbarzyńcy pod wpływem wizji wstępujących do nieba zastępów dziewic odstąpili spod murów miasta. Mieszkańcy z czcią pogrzebali ciała pomordowanych kobiet i na miejscu męczeństwa zbudowali kościół.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XVIII wieku.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.