Imieniny Konstancji

👩 Konstancja ♀️

Do najbliższych imienin Konstancji zostało 61 dni, czyli 1 miesiąc i 30 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Konstancja obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 19 września (czwartek) i 18 lutego (wtorek).

Pochodzenie imienia

Konstancja to żeńska forma imienia Konstancjusz, wywodzącego się od wyrazu pospolitego constans, oznaczającego "niezmienny, stały".

Charakterystyka osób noszących imię Konstancja

Konstancja to kobieta, który przypomina wulkan energii. Zawsze jest w ruchu i nie potrafi znaleźć sobie miejsca. Nigdy nie odpoczywa i cóż, nie przyznaje się przed sobą oraz innymi do zmęczenia. Jednak zdarzają się momenty, gdy opada z sił i potrzebuje chwili wytchnienia. Jest jednak zbyt uparta, aby przyznać się do chwilowej słabości i dalej życie w ciągłym biegu. Konstancja jest przy tym bardzo wytrwała i zazwyczaj osiąga każdy zamierzony cel.

Konstancja lubi rywalizację i ryzykowne sytuacje. Nie zawsze przejmuje się konsekwencjami swoich działań i dlatego może ponosić dotkliwe porażki. Jednak nie przejmuje się żadną klęską i podejmuje kolejną walkę o wymarzony cel. Jej życie jest tak dynamiczne, że otoczenie nie może nadążyć za zmianami, bowiem ona uwielbia burzyć i budować kolejne związki lub zmieniać miejsce zamieszkania. Konstancja nie przejmuje żadnymi przeciwnościami losu, więc idzie śmiało do przodu. Ale należy przyznać, że w duszy bardzo przeżywa niektóre osobiste porażki. Jest dość kochliwa, więc każdy zawód miłosny przyprawia ją o cierpienie.

Często ma tendencję do wpadania w histerię lub reagowania zbyt emocjonalnego na niektóre sytuacje. Bywa, że wybucha płaczem w najmniej odpowiednim momencie i dlatego nie można przewidzieć jej zachowania. Ale w sytuacji, gdy zagrożone są jej interesy, to przemienia się w odważną lwicę. Wytrwale broni swojego szczęścia i dlatego nic ani nikt nie jest w stanie zaburzyć się wolności. Jest przy tym wielką indywidualistką, która pragnie za wszelką cenę wyróżnić się z tłumu.

Konstancja potrafi pogodzić ze sobą różne dziedziny życia. Nie przynosi pracy do domu i stawia wyraźne granicę między osobistymi a otoczenia sprawami. Nie traci zdrowego rozsądku i potrafi stworzyć odpowiedni plan działania. Również w pracy zawodowej znika jej cała niefrasobliwość. Perfekcyjnie wypełnia swoje obowiązki i cóż, nie ucieka od odpowiedzialności za swoje czyny. Uparcie trzyma się swoich przekonań i nie zmienia poglądów pod wpływem otoczenia.

W miłości poszukuje partnera o charakterze przeciwnym do jej osobowości. Marzy o poukładanym mężczyźnie, z którym stworzy szczęśliwy związek. Często ma dość krótkotrwałych miłostek, które nic nie wnoszą w jej życie. Cóż, jednak zakochuje się szybko w kolejnym mężczyźnie, mając nadzieję na prawdziwą miłość. A po kolejnej porażce, po raz kolejny przysięga, że to koniec ze wszelkimi związkami. I dopiero, gdy spotka na swojej drodze odpowiedniego mężczyznę, to postanawia ustabilizować swoje życie i często buduje związek oparty na bezgranicznej miłości. Ale uwaga, może mieć tendencję do zazdrości i bywa, że podejrzewa partnera o brak lojalności i wierności.

Patron imienia

Patronką tego imienia jest Konstancja, córka cesarza Konstantyna Wielkiego i Flawii Maksymy Fausty. W Rzymie ufundowała bazylikę na cześć św. Agnieszki. Wspominana jest pod różnymi datami: 28 stycznia, 17 i 23 lutego, 23 czerwca, a od XVI stulecia najczęściej 18 lutego.

Ciekawostki

W Polsce imię to pojawiło się w XIII wieku, a dokładnie w 1254 roku, w następującej formie: Konstancyja.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.