Imieniny Konstantego

👨 Konstanty ♂️

Do najbliższych imienin Konstantego zostało 195 dni, czyli 6 miesięcy i 11 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Konstanty obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 30 listopada (sobota) i 11 marca (wtorek).

Pochodzenie imienia

Konstanty to imię wywodzące się od łacińskiego przydomka Constantinus, pochodzącego od wyrazu constans, które oznacza "stały, niezłomny, stanowczy".

Charakterystyka osób noszących imię Konstanty

Konstanty to mężczyzna o niezwykle wrażliwym charakterze. Często nakłada maskę twardej osoby, bowiem obawia się, że ktoś pozna jego prawdziwą naturę. Posiada bardzo gorące i delikatne serce, które sprawia, że Konstanty jest wyjątkowo uczuciowym mężczyzną. Kocha ludzi i otaczający go świat, więc często angażuje się w najróżniejsze działania społeczne.

Konstanty kieruje się w życiu emocjami i to pod wpływem chwili potrafi podjąć radykalne decyzje. Uczucia grają pierwszą rolę i to dzięki nim osiąga zamierzony cel. Również w miłości, wyróżnia się niespotykaną emocjonalnością, która może spowodować, że stanie się zazdrosnym oraz zaborczym mężczyzną. Często próbuje zamknąć wybrankę serca w złotej klatce i bywa również apodyktyczny. Choć próbuje spełnić potrzeby innych, to zazwyczaj narzuca im swoją wolę, nie zważając na ich szczęście.

Także w pracy zawodowej, Konstanty wyróżnia się zaborczością oraz egocentryczną postawą. Potrafi dążyć do celu za wszelką cenę i cóż, może iść po przysłowiowych trupach. Często nie zwraca większej uwagi na uczucia otoczenia i dlatego nie potrafi zrozumieć, gdy ktoś ma do niego pretensje o jego zachowanie.

Konstanty dużą wagę przykłada do wartości materialnych. Czasami sprawia wrażenie, że niepotrzebnie zamartwia się o swoje bezpieczeństwo finansowe. Ceni sobie wpływowe kontakty i ma tendencję do wybiórczego traktowania znajomości. Lubi sprawować władzę i chętnie traktuje siebie jako autorytet w wielu dziedzinach życia.

Choć wydaje się, że jest egoistą w wielu sytuacjach, to jednak wzbudza powszechny szacunek. Posiada wyjątkowy urok osobisty oraz poczucie humoru, które sprawia, że potrafi rozweselić największych ponuraków. Konstanty jest również bardzo tolerancyjny wobec odmiennych poglądów i dlatego nigdy nie wydaje pochopnych opinii. Choć jest świadomy swoich przywar, to jednak nie podejmuje żadnej pracy nad wadami. Również nikogo nie krytykuje i nie próbuje zmienić na siłę. Konstanty bywa bardzo pomocny, szczególnie, że lubi angażować się w charytatywne działania.

Patron imienia

Patronem imienia jest Święty Konstantyn, prezbiter i męczennik. Urodzony około 520 roku i w 537 roku wstąpił na tron Szkocji. W 587 roku abykował i wstąpił do klasztoru irlandzkiego w Offaly. Po otrzymaniu święceń kapłańskich udał się do rodzinnego kraju, aby nieść Ewangelię. Poniósł śmierć męczeńską w 598 roku. Święty Konstantyn jest czczony w dniu 9 marca w Walii i Kornwalii, 11 marca w Szkocji i 18 marca w Irlandii.

Ciekawostki

W Polsce imię Konstanty pojawiło się w XV wieku, ale nie doczekało się większej popularności.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.