Imieniny Kordiana

👨 Kordian ♂️

Do najbliższych imienin Kordiana zostało 145 dni, czyli 4 miesiące i 23 dni.

Kordian obchodzi swoje imieniny najczęściej 22 października (wtorek)

Pochodzenie imienia

Kordian to imię utworzone przez Juliusza Słowackiego. Imię dosłownie oznacza "dający serce".

Charakterystyka osób noszących imię Kordian

Kordian to mężczyzna, który sprawia wrażenie, że żyje we własnym świecie. Nie jest duszą towarzystwa, lecz samotnikiem z wyboru. Niechętnie uczestniczy w wielkich spotkaniach, więc zazwyczaj ucieka od wszelkich propozycji. Kordian dużą wagę przykłada do swojego rozwoju osobistego. Często spędza wolny czas nad ulubionymi lekturami i zazwyczaj spełnia się w naukowej pracy. Kordian wyróżnia się ogromną wytrwałością oraz cierpliwością. To człowiek, który posiada spokojny oraz opanowany charakter i tak naprawdę to nic ani nikt nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi.

Kordian może pochwalić się wszechstronną wiedzą oraz ciekawymi zainteresowaniami. Choć jest typowym samotnikiem, to jednak uwielbia podróżować i odkrywać nieznane krainy. Często sprawia wrażenie, że buja w obłokach i rzeczywiście, Kordian lubi marzyć o innym życiu lub kolejnych podróżach. Jednak nie możne jemu zarzucić braku empatii, bowiem to on chętnie angażuje się w społeczne działania. Często przypomina cichego i dobrego anioła, który niesie bezinteresowną pomoc. Nie oczekuje żadnych podziękowań i taka postawa sprawia, że Kordian stawiany jest jako wzór do naśladowania. Lecz on nie lubi znajdować się w centrum zainteresowania i niechętnie przyjmuje słowa uznania.

W pracy zawodowej wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Chętnie wykonuje rutynowe czynności i nie ma problemu z wykonaniem swoich obowiązków. Niestety, ale nie posiada większych ambicji, bowiem często nie wierzy we własne możliwości. Może cierpieć z powodu licznych kompleksów, bowiem ma tendencję do niekorzystnego porównywania się z innymi. I musi minąć dużo czasu, zanim uwierzy w tkwiący w nim ogromny potencjał.

W życiu miłosnym, Kordian poszukuje kobiety mądrej oraz cierpliwej. Niechętnie inicjuje pierwsze spotkanie i zazwyczaj czeka na wykonanie gestu ze strony kobiety. Nie jest zwolennikiem krótkich miłostek, lecz wierzy w prawdziwą miłość na całe życie. Nieraz czeka na swoją wybrankę serca i gdy ją spotka na drodze życia, to zrobi wszystko w imię miłości. Kordian marzy o dużej rodzinie, w której panuje miłość oraz wzajemny szacunek. Jest wiernym oraz doskonałym partnerem, więc zazwyczaj jego związek emanuje wyjątkowym szczęściem.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XIX wieku. To imię początkowo nosił bohater dramatu J. Słowackiego „Kordian”, romantyczna postać, rewolucjonista i indywidualista.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.