Imieniny Kornelii

👩 Kornelia ♀️

Do najbliższych imienin Kornelii zostały 253 dni, czyli 8 miesięcy i 10 dni.

Kornelia obchodzi swoje imieniny najczęściej 31 marca (poniedziałek)

Pochodzenie imienia

Kornelia to to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od nazwiska rzymskiego rodu Cornelii.

Charakterystyka osób noszących imię Kornelia

Kornelia to kobieta, która sprawia wrażenie, że żyje we własnym świecie. Często przebywa na uboczu i trudno ją przekonać do zmiany zachowania. Również wobec nieznajomych zachowuje się z wielką nieufnością i nie każdy ma szansę na poznanie jej prawdziwej natury. Kornelia nie jest zbyt towarzyska i zazwyczaj spędza wolny czas w zaciszu domowym. Nie wierzy innym ludziom, gdyż uważa, że otoczenie chce wykorzystać jej dobre serce. Często skrywa wiele tajemnic i nawet w towarzystwie bliskich przyjaciół zachowuje pewien dystans.
Kornelia bywa postrzegana, jako indywidualistka, która pragnie za wszelką cenę wyróżnić się z tłumu. Miewa dość dziwaczne pomysły, które nie zawsze wzbudzają aprobatę otoczenia. Jednak ona nie dba o relacje z innymi i niechętnie decyduje się na wykonywanie czyjeś woli. Bywa, że jest zwolenniczką spiskowych teorii i w każdej sytuacji próbuje dostrzec drugie dno. Niestety, ale taka postawa nie wzbudza powszechnej sympatii, a ona sama uchodzi za ekscentryczną osobę. Często wierzy, że jest ofiarą spisku i cóż, zazwyczaj oskarża innych o brak uczciwości wobec niej.
Kornelina ma tendencję do nadmiernego interesowania się sprawami innych. Bywa, że poświęca swoje życie na przejmowaniu się cudzymi problemami i dopiero w późniejszym wieku postanawia zadbać o swój rozwój. Kornelia jest dość konsekwentna w swoich działaniach i dlatego nie rezygnuje w przypadku porażek z dalszej drogi. Potrafi odważnie walczyć ze wszelkimi przeciwnościami losu i zazwyczaj odnosi zwycięstwo. Ale zdarza się, że rozmienia swój talent na drobne i nie skupia się na najważniejszych celach życiowych. Woli zmierzać łatwiejszymi ścieżkami i nie zawsze sukces okazuje się warty jej wysiłku.
Jednak Kornelia posiada pewną umiejętność, która niezmiernie pomaga jej w życiu. A mianowicie, potrafi przenikać ludzkie charaktery i dzięki instynktowi poznaje prawdziwą naturę otoczenia. Jest doskonałym obserwatorem, który szybko uczy się na błędach innych i nigdy nie popełnia podobnych pomyłek. Od pierwszej chwili poznaje ludzkie słabości i wie o słabszych stronach rozmówcy. Jednak nigdy nie próbuje wykorzystać tej wiedzy przeciwko innym i dlatego może pochwalić się małym gronem wiernych przyjaciół.
Choć wyróżnia się skomplikowanym charakterem, to jednak nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony mężczyzn. Postrzegana jest jako silna kobieta, która potrafi walczyć o swoje dobro. Również w miłości odznacza się bezkompromisową postawą i zazwyczaj nie rezygnuje ze swoich potrzeb. Ale nie można odmówić Korneli wierności, gdyż w miłości zachowuje pełną lojalność wobec partnera. I choć jej związek przypomina burzę emocji, to jednak potrafi stworzyć szczęśliwe gniazdko rodzinne.

Patron imienia

Patronką imienia jest święta Kornelia z Afryki. Najprawdopodobniej żyła w III lub w IV wieku i pochodziła rodziny rzymskiej mieszkającej na terenie dzisiejszej Tunezji. Niestety, ale niewiele wiadomo o tej świętej, bowiem zachowała się jedynie fragmentaryczna wzmianka o niej w Martrylogium rzymskim. Wiadomo, że zginęła śmiercią męczeńską za czasów cesarza Dioklecjana, a jej wspomnienie obchodzone jest 31 marca. Do dziś uważana jest za patronkę wszystkich męczenników.

Ciekawostki

Imię Kornelia znane było już w czasach starożytnych, ale w Polsce pojawiło się dopiero w XVIII wieku. To również żeński odpowiednik męskiego imienia Korneliusz, Kornel i Korneli.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.