Imieniny Korneliusza

👨 Korneliusz ♂️

Do najbliższych imienin Korneliusza zostało 120 dni, czyli 3 miesiące i 28 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Korneliusz obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 16 września (poniedziałek) i 2 lutego (niedziela).

Pochodzenie imienia

Korneliusz to to imię męskie pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od nazwiska rzymskiego rodu Cornelii.

Charakterystyka osób noszących imię Korneliusz

Korneliusz to mężczyzna, który posiada wyjątkowo wrażliwe serce. Zazwyczaj optymistycznie patrzy w przyszłość, więc sprawia wrażenie, że nie przejmuje się żadnymi problemami. Korneliusz należy do niepoprawnych romantyków, marzących o wielkiej miłości. Dużą wagę przykłada do pamiątek lub chwil, które poruszają jego sercem. Niestety, ale często wstydzi się tej cechy i próbuje odgrywać rolę twardego mężczyzny.

Korneliusz przejmuje się opinią otoczenia, więc dokładnie zważa na swoje słowa oraz czyny. Nie pozwala sobie na żadną fantazję lub spontaniczność. Należy przyznać, że jest pewny siebie, ale jego potencjał ogranicza strach przed krytyką. Choć wydaje się opanowany i spokojny, to jednak zwraca uwagę na krzywdzące słowa i długo rozpamiętuje smutne chwile. Choć wybacza, to nie zapomina, więc zazwyczaj dość ostrożnie podchodzi do wszelkich nowych znajomości. I musi minąć dużo czasu zanim zdecyduje się na obdarzenie kogoś swoim zaufaniem. Korneliusz należy do honorowych osób, które zawsze dotrzymują danego słowa.

Korneliusz wyróżnia się doskonałymi manierami w każdej sytuacji. I cóż, nie zawsze wiadomo, czy to jego prawdziwa natura, czy doskonała gra aktorska. Ale jedno jest pewne, bowiem zawsze jest skłonny do wyjątkowych poświęceń. Na pierwszym miejscu stawia dobro innych i nie jest obojętny wobec cierpienia otoczenia. Zazwyczaj każdemu pragnie pomóc, nawet kosztem własnego szczęścia. Korneliusz może pochwalić się dużym poczuciem humoru i to on wnosi w towarzystwo iskrę radości. Jednak czasami woli spędzić czas w samotności, gdyż w takich chwilach odnajduje w sobie spokój.

W pracy zawodowej, Korneliusz wyróżnia się pracowitością oraz odpowiedzialnością. Ma szansę na odniesienie dużego sukcesu, lecz przez wrodzoną skromność, nie przechwala się swoimi zaszczytami. Również w miłości, odznacza się pewną dozą nieśmiałości. Choć w towarzystwie potrafi błyszczeć, to jednak wśród kobiet zachowuje się dość niepewnie. Korneliusz marzy o prawdziwej miłości, podobnej do romantycznych powieść i gotowy jest do czekania na kobietę swojego życia. Jest wyjątkowo czułym oraz kochającym partnerem, który potrafi zadbać o potrzeby rodziny.

Patron imienia

Patronem imienia jest Korneliusz święty Kościoła katolickiego oraz papież w okresie od marca 251 do czerwca 253 roku. Pochodził najprawdopodobniej ze sławnej rodziny Korneliuszów, był synem Kastyna. Był pierwszym papieżem piszącym listy po łacinie. Św. Korneliusz zginął w 253 roku w wyniku zamordowania lub zesłania na Civitavecchia. Jego relikwie znajdują się w różnych kościołach, na przykład we Francji, Włoszech i w Niemczech.

Ciekawostki

W Polsce imię to występowało najczęściej w następujących formach: Kornel, Korneli i Korneliusz.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.