Imieniny Kryspina

👨 Kryspin ♂️

Imieniny Kryspina były 8 dni temu.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Kryspin obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 19 maja (niedziela), 25 października (piątek) i 5 grudnia (czwartek).

Pochodzenie imienia

Kryspin to imię pochodzenia łacińskiego, pierwotnie stanowiące zdrobnienie od łac. imienia męskiego Crispus, oznaczającego „kędzierzawy”.

Charakterystyka osób noszących imię Kryspin

Kryspin to prawdziwa dusza towarzystwa. Uwielbia spędzać czas w gronie bliższych i dalszych znajomych, więc zazwyczaj jego dom tętni życiem. Należy do bardzo towarzyskich osób o radosnym charakterze. Posiada duże poczucie humoru i potrafi rozweselić każdego ponuraka. Z optymizmem patrzy w przyszłość, więc zazwyczaj nie przejmuje się żadnymi problemami. Lubi nawiązywać nowe kontakty i nie ma kłopotu z odnalezieniem się w nowych sytuacjach.

Kryspin może pochwalić się talentem krasomówczym i uwielbia wszelkie potyczki słowne. Zazwyczaj odnosi zwycięstwa w dyskusjach oraz w najróżniejszych sporach, bowiem jak mało kto, Kryspin doskonale dobiera argumenty. Niestety, ale ma taką samą liczbę wrogów, co przyjaciół, bowiem jego szczerość oraz pewność siebie drażni osoby o licznych kompleksach. Jednak on nie przejmuje się niepochlebnymi opiniami na swój temat i dalej czerpie z życia prawdziwą przyjemność. Kocha ludzi i otaczający go świat, więc nie marnuje chwili na nudę, a zawsze znajduje sobie twórcze zajęcie. Dlatego Kryspin stale jest zajęty i nie może narzekać na nadmiar wolnego czasu.

W pracy zawodowej, Kryspin wyróżnia się ogromną pracowitością. Choć dużo czasu spędza na spotkaniach towarzyskich, to jednak potrafi zrealizować na czas swoje zadania. Jednak nie lubi zbyt ciężkiej pracy i najchętniej spełnia się na stanowiskach związanych z lekkimi czynnościami. Mimo, że Kryspin darzony jest ogromną sympatią, to jednak lubi od czasu do czasu zamknąć się w domu przed światem. W takich chwilach snuje poważne rozważania i układa kolejne plany, zbliżające go do osiągnięcia sukcesu. Jednak nie stawia przed sobą zbyt ambitnych wymagań, bowiem nie cierpi rozczarowań.

W miłości, Kryspin poszukuje kobiety, z którą mógłby dzielić całe życie. Marzy o mądrej i wyrozumiałej partnerce. I choć wzbudza ogromne zainteresowanie wśród pań, to jednak jest wiernym i lojalnym partnerem. Aktywnie uczestniczy w życiu najbliższych i dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu. Wobec życia nie ma większych wymagań i tak naprawdę to cieszy się z każdej chwili spędzonej z najbliższymi. Nie ucieka od zobowiązań i można stwierdzić, że jest prawdziwym wzorem do naśladowania.

Patron imienia

Patronem imienia jest Kryspin i Kryspinian, męczennicy. Wedle Martyrologium Rzymskiego, byli rzymskimi notablami, umęczonymi w Soissons. Zginęli w czasach Dioklecjana, a ich ciała przeniesiono do Rzymu. Złożono je wtedy u Św. Wawrzyńca. W IX wieku dokonano nowej translacji do Osnabrück. Kryspin i Kryspinian czczeni byli jako patronowie cholewkarzy, siodlarzy i garbarzy.

Ciekawostki

W Polsce imię to pojawiło się w XIII wieku w formach: Krzyszpin i Kryspin. Od imienia tego pochodzi nazwa miejscowa Kryspinów.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.